Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 13:52 Bu haber 4042 kez okundu
 
Tufan Akcagöz CHP Samsun İl Başkanlığı adaylığını açıkladı
CHP'nin olağan kongre tarihinin belirlenmesinin ardından CHP İl Başkanlığı adaylığı için ilk açıklama mevcut başkan Av. Tufan Akcagöz'den geldi
SİYASET Haberi
Tufan Akcagöz CHP Samsun   İl Başkanlığı adaylığını açıkladı

Bugün CHP İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Tufan Akcagöz, CHP'nin büyük kurultayının 3-4 Şubat 2018'de yapılacağını belirterek, " CHP Samsun örgütü olarak, ilçe kongrelerimizin tamamlanmasının ardından Ocak Ayı'nın ilk haftasında 7 Ocak 2018'de İl Kongremizi yapacağız. Bu gün hem ülke , hem Samsun gündemindeki yolsuzlukları bir kez daha hatırlatmak, hem de CHP Samsun İl Başkanlığı'na tekrar aday olduğumu açıklamak için  toplandık.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgeler  gibi ben de Samsun'da Büyükşehir Belediyesi'nin Sayıştay raporları ile tespit edilen milyonlarca dolarlık borç batağını açıklamıştım. Yine aynı şekilde Atakum Belediyesi ile ilgili olarak belgelerle  açıklamalar yaptım. Bu güne kadar her iki belediyeden de konu ile ilgili olarak açıklama gelmedi." dedi.

ZAMANA YAYARAK UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Söylediklerinin arkasında olduğunu belirten Akcagöz,  "Zamana yayarak unutturmaya çalışıyorlar. Büyükşehir milyonlarca dolarlık zarada. Bunun faturasını Samsun halkı ödeyecek. Ama biz unutturmayacağız ve konunun takipçisi olacağız. Birgün adil mahkemeler kurulacak ve sorumluların hepsi hesap verecek.
Susmasınlar; çıksınlar açıklasınlar. Samsun'un batağa sürüklediler. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroüğlu'nun açıkladığı belgeler de gerçek. Onlara sorarsan Allah " Yürü ya kulum!" demiş, onlar da yürümüşler. Man Adası'nı ömrü denizlerde geçen bir dostuma sordum. O bile duymamış. Öyle hinlik peşindeler ki, her türlü tedbiri alıp paraları kaçırmışlar. Türkiye'yi yağma düzeninin bir parçası haline getirmişler." diye konuştu.

NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMAK ZORUNDAYIZ

27 Aralık 2015'te CHP Samsun İl Başkanlığı görevine başladığını ifade eden Akcagöz, " 2 yıl partim, Samsun, Ülkem için elimden geleni yaptım. Sadece eleştirmekle kalmadım, hatalı, yanlış politikalarla ilgili olarak yapıcı formüller de ortaya çıkardık. Bu çalışmaları da yönetim kurulu üyesi, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kollarmız, belediye meclis üyeleri ve partililerimizin desteği ile hayata geçirdik. Ben bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
İktidardakiler yüzünden ülke milyonlarca dolarlık yolsuzlukların batağında.Tüyü bitmemiş yetimin hakkı, bilmediğimiz ülkelerin kasalarına gitmiş. Ülkeyi yıllarca terör örgütleri yönetmiş, sızmadıkları alan kalmamış. Bu tablo 2017'nin Türkiye'sine yakışmıyor. İsmet İnönü'nün dediği gibi, "Namuslular da namussuzlar kadar cesur olmalı!" Cesur olmak zorundayız. Bu ruh bizde var. Mustafa Kemal'in izinden giden devrimciler olarak topyekün çalışmak zorundayız.Daha çok çalışacağız, daha çok takipte olacağız." diye konuştu.

SAMSUN CHP'Yİ AYAĞA KALDIRMAK İÇİN ADAYIM

2019'un Türkiye için çok önemli bir yıl olduğunu söyleyen Akcagöz açıklamasını şöyle tamamladı: " CHP siyasetini büyütebilmek, CHP'yi yerelde ve Türkiye'de iktidar apabilmek adına adaylığımı açıklıyorum. Samsun CHP Örgütünü ayağa kaldırmak adına adayım.

İlçe kongrelerimiz yaruın başlıyor. 17 İlçeyi de hem il başkanı, hem de aday olarak gezeceğim. Koltukların şu anda çok önemi yok. Asıl alkışı iktidar olduğumuzda hakedeceğiz. CHP'de kimsenin zayıf halka olma lüksü yok!"

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tufan, Akcagöz, CHP, Samsun, , , İl, Başkanlığı, adaylığını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı