Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 20:50 Bu haber 711 kez okundu
 
TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü’nün yeni Bölge Müdürü Halil EMECEN oldu.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Samsun Bölge Müdürlüğüne atanan Halil EMECEN, 19 Haziran 2020 tarihi itibari Bölge Müdürlüğü görevine başladı.
YAŞAM Haberi
TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü’nün yeni Bölge Müdürü Halil EMECEN oldu.

Samsun, Tokat, Çorum, Amasya bölge illerini kapsayan TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğüne vekaleten atanan EMECEN, eski BölgeMüdürü İsmail ÇAPOĞLU’ ndan görevi devralarak yeni görevine başladı.

Lisans Eğitimi Ondokuzmayıs Üniversitesi İstatistik Bölümünde tamamladıktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde istatistik yüksek lisans eğitimine devam eden EMECEN, memuriyet hayatına 2008 yılında TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde İstatistikçi olarak başladı. Daha sonra TUİK İstanbul ve Edirne Bölge Müdürlüklerinde çeşitli kademelerde ve Ekonomik Araştırmalar Grup Sorumlusuolarak görev aldı.

 2016 yılında Devlet Memurluğu Başarı Belgesi almaya ve TC. Hazine Müsteşarlığı stajyer aktüer listesine kayıtlı olmayı hak kazanan EMECEN, 1978 yılında Giresun Bulancak ilçesi doğumlu ve evli ve iki çocuk babasıdır.

İki yılı aşkın süredir TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü görevini yürüten eski Bölge Müdürü ise TÜİK uzmanı olarak TÜİK Başkanlığına atandı.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: TÜİK, Samsun, Bölge, Müdürlüğü’nün, yeni, Bölge, Müdürü, Halil, EMECEN, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı