Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 16:37 Bu haber 1826 kez okundu
 
Tüm Bel Sen Çalışanlara, Tek Kullanımlık Malzeme ve Sağlık Kontrolü İstedi
Tüm Bel Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, yerel yönetim çalışanlarına tek kullanımlık malzemeler verilmesini, ve mesai bitiminde sağlık kontrollerinden geçirilmelerini istedi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Tüm Bel Sen Çalışanlara, Tek Kullanımlık Malzeme ve Sağlık Kontrolü İstedi

Suat Yıldız, Korona Virüs Salgını nedeniyle Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde yayılan korona virüsün, halk sağlığını tehdit etmeye devam ettiğini söyledi.

 

 

Korona virüsle mücadele eden başta sağlık çalışanları olmak üzere, bütün kamu görevlilerine kolaylıklar dileyen Suat Yıldız bir basın açıklaması yaptı. Yıldız açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

ÖNLEYİCİ SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLMELİ

 

“Yerel yönetimler iş kolunda görev yapan ve toplumla iç içe hizmetlerini aksatmadan sürdüren zabıta, itfaiye, ulaşım, su ve kanalizasyon, temizlik, yaşlı bakım hizmeti, vezne birimlerinde görev yapan yerel yönetim çalışanlarına görevleri esnasında bu virüse yakalanmamaları için yerel yönetimlerin gün içinde kullanmaları için tek kullanımlık hijyen elbise, maske, eldiven, el spreyi gibi gereçlerin verilmesi, yerel yönetim çalışanlarının ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması, mesai başlangıcı ve bitiminde önleyici sağlık kontrolünden geçirilmesi önem arz etmektedir.

 

MAAŞLAR VE ÜCRETLER ZAMANINDA ÖDENMELİ

 

Ayrıca halka nitelikli kamu hizmeti sunmak için canları pahasına işlerinin başında olan yerel yönetim çalışanları korona virüsle mücadele ettikleri gibi, virüse yakalanmama konusunda, kendileri ile de psikolojik mücadele vermektedirler. Bu süreçte bütün yerel yönetim çalışanlarımızın motivasyonunu arttırmak için işçisinden memuruna kadar ücretlerinin, maaşlarının ve sosyal haklarının tam ve zamanında ödenmesi gerekmektedir.

 

Samsun halkının bu süreçte kamu çalışanlarına nezaketi her zaman olduğundan daha fazla olmalıdır. Bu noktada başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanlarımıza, üyelerimiz ve aileleri adına teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tüm, Bel, Sen, Çalışanlara,, Tek, Kullanımlık, Malzeme, ve, Sağlık, Kontrolü, İstedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı