Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 18:49 Bu haber 1081 kez okundu
 
Tuncay Seven Samsun Diş Hekimleri Odası Başkanlığı'na Aday oldu
26 Temmuz’da Yapılacak olan Samsun, Ordu, Sinop, Amasya Diş Hekimleri Odası Başkanlığına aday olan Diş Hekimi Tuncay Seven misyonlarının odalarını bölgesindeki tüm diş hekimlerini temsil edebilir kalite ve içeriğe kavuşturmak olduğunu söyledi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Tuncay Seven Samsun Diş Hekimleri Odası Başkanlığı'na Aday oldu

Bölgelerindeki tüm diş hekimlerinin odaya kayıt olmalarını teşvik ederek, mesleklerine sahip çıkmalarını sağlamak istediklerini ifade eden Tuncay Seven,

 

” Meslektaşlarımızı sadece odaya kayıtlı birer diş hekimi olarak değil, yönetimi yönlendiren birer üye olarak görmek istiyorum. Bunun gerçekleşmesi için projelerimiz mevcut. Oda bünyesindeki komisyonları aktif ve işler hale getirmek bunun en önemli ayaklarından birisi. Arkadaşlarımız odamızın farklı komisyonlarında görev alarak, ilgi duydukları alanlarda çalışmalarını gerçekleştirecekler.

 

 Planlanan faaliyetlerin tamamına yakınında tüm üyelerimizin sürece dahil olması muhakkak sağlanacaktır. Artık teknoloji çağını yaşıyoruz. Üyelerimizin kullanacağı bir uygulama ile odayı üyelerimizin cep telefonuna getireceğiz. Böylelikle odaya ulaşmak son derece kolay olacak. Üyeler bu şekilde hem birbirleri ile iletişim halinde olurken bir taraftan da yönetim sürecine dahil olmuş olacaklar. Bu uygulama sayesinde, mesleki eğitim ve bilgi paylaşımını da sanal ortamda gerçekleştirebilecek, daha fazla meslektaşımızın katılımı ile interaktif toplantılar gerçekleştirebileceğiz. “ dedi.

 

KAMUDA ÇALIŞAN MESLEKDAŞLARIMIZI DA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

 

Teknolojiden faydalanırken, üyelerle yüz yüze iletişimi de daha yoğun hayata geçireceklerini ifade eden Tuncay Seven, ” Bu amaçla, randevulu buluşma etkinliğini belirli aralıklarla gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hekim arkadaşlarımız kendilerine önceden bildireceğimiz takvim sayesinde onları hangi tarihte odamızda kahveye beklediğimizi bilecekler. Bu şekilde küçük gruplar halinde üye-yönetim sohbetlerini hayata geçireceğiz. Meslektaşlarımızın büyük çoğunluğu kendi muayenehanelerinde çalışmaktadırlar. Ancak, artık kamuda görev alan diş hekimi sayısı da giderek artmaktadır. Bu arkadaşlarımızı da oda olarak yalnız bırakmayacağız. Tüm meslektaşlarımızın haklarını hukuki zeminde savunmak ilk başta odamızın görevi olacaktır.

 

 Her diş hekiminin odalarının arkalarında olduğunun güvenini hissedeceğini bildiren Tuncay Seven,”  Bölgemizde iki adet diş hekimliği fakültesi bulunmaktadır. Bu bölge olarak bir avantajımızdır. Bu avantajı her alanda değerlendirmek istiyoruz. Burada görevli akademisyenlerin üyelerimize katacağı çok şey olduğunu düşünüyorum. Onları da bu sürece dahil etmek bizim için çok önemli. Diğer taraftan bu fakültelerdeki öğrenci kardeşlerimizi belirli aralıklarla meslek büyüğü abileri ve ablaları ile biraraya getirerek onların tecrübelerinden faydalanmalarını sağlayacağız. “ diye konuştu.

 

ÜYELERİMİZİ VE AİLELERİNİ SPOR VE SANAT FAALİYETLERİ İLE KAYNAŞTIRACAĞIZ

 

Tuncay Seven açıklamasını şöyle tamamladı: “ Fakültelerinden mezun olan genç meslektaşlarımız, ne kadar büyük bir ailenin parçası olduklarını okul yıllarında hmeye başlayacaklar. Bu büyük aileyi mesleki paylaşımlar dışında da her ortamda bir araya getirmeyi planlıyoruz. Spor ve sanat bizim en büyük birleştirici paydamız olacaktır. Farklı spor dallarında faaliyetler düzenleyerek üyelerimizi ve ailelerini kaynaştırmayı planlıyoruz.

 

Ayrıca, üyelerimiz içindeki sanatçıyı da artık açığa çıkarma zamanının geldiğini düşünüyorum. Sanatın her dalını desteklemek odamızın görevi olacaktır. Üyelerimize ait çok sayıda sanat faaliyetini gelecek dönemde bizlerle buluşacağına inanıyorum. Bu vesileyle 26 Temmuz 2020 tarihinde odaya kayıtlı tüm meslektaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyorum. Meslek hepimizin, oda hepimizin, sahip çıkmak en büyük görevimiz olmalıdır.”

 

TUNCAY SEVEN KİMDİR ?

 

1967 yılında samsun’da doğdu. Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. 1998 yılında Samsun Diş Hekimleri Odası saymanlığı yaptıktan sonra 2000 yılında seçildiği oda sekreterliği görevini 6 YIL sürdürdü.

 

2006-2008 yılları arasında Türk Diş Hekimleri Birliği Disiplin Kurulu Üyeliği, 2012-2016 yılları arasında Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yaptı. 2006 yılında Samsun’da yapılan Türk Diş Hekimleri Birliği Uluslararası Kongre’sinin düzenlenmesinde genel sekreter olarak görev aldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tuncay, Seven, Samsun, Diş, Hekimleri, Odası, Başkanlığı'na, Aday, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı