Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 11:03 Bu haber 1792 kez okundu
 
TÜRFAD’dan Canik’e ziyaret
Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu ve yönetim kurulu üyeleri Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i ziyaret etti.
- Haberi
TÜRFAD’dan Canik’e ziyaret

Ziyarete Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) yönetim kurulu üyeleri Gülderen Semizoğlu, Ali Gürler ve Hikmet Şimşek de katıldı.

 

TÜRFAD Başkanı Kullukçu, spora yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç’e plaket verirken, Başkan Genç, her alanda olduğu gibi sporda da önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, Canik’in sporda marka haline geldiğini söyledi.

SPORA YATIRIM, GELECEĞE YATIRIM

Canik Belediyesi olarak sporda kurumsallaştıklarını ve Canik'in elde edilen ulusal ve uluslararası başarılarla sporda adından söz ettiren bir ilçe olduğunu belirten Başkan Genç, “Gençlerin sağlıklı yetişmeleri amacıyla spora önem veriyoruz. Spora yaptığımız yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak görüyoruz. Çünkü spor, gençlerimizin fiziki, zihinsel ve ahlaki yönden sağlıklı gelişmeleri açısından çok önemli. Canik Belediyesi olarak yaptığımız spor yatırımları sayesinde bugün sporcularımız şehrimizin adını dünyaya duyuruyor" dedi.

SPORA DESTEK SÜRECEK

Hasan Doğan Spor Merkezi başta olmak üzere mahallelere yapılan spor tesisleri ile gençlerin spor yaparak sokaklardan kurtulmalarının yanısıra önemli başarılar da elde ettiklerine işaret eden Genç, "Canik Belediyespor Bayan Basketbol Takımımız şehrimizi Süper Lig'de başarıyla temsil ediyor. Bugün Canik'te sporun hemen hemen her dalında ulusal ve uluslararası başarılara imza atan gençlerimizin olması, ne kadar doğru yatırımlar yaptığımızı gösteriyor. Ayrıca Samsunspor’umuz için iki önemli projemiz vardı. Bu projelerimizden‘Geçmişten Günümüze Samsunspor’ kitabımızı çıkardık. Anıtın ise projesini hazırladık, ihalesini yaptık, Karayolları’na yer tahsisi için başvurumuzu yaptık. Anıt yapımı Karayolları’nın iznine kaldı. İnşallah izin çıktığı takdirde anıtı da şehrimize kazandırmak istiyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya desteğimiz artarak sürecektir" diye konuştu.

BAŞKAN GENÇ’E PLAKET

 Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu da, “Bir belediye başkanı olarak Samsun sporuna katkılarınızdan dolayı şahsım ve derneğim adına Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca çıkarmış olduğunuz ‘Geçmişten Günümüze Samsunspor’ kitabını efsane, marka olmuş isimlerin onurlandırılması adına tebrik ediyoruz. Samsunspor 20 Ocak Anıtı projesini her zaman destekledik ve bu projeniz Samsun kamuoyu tarafından da takdir gördü. İnşallah anıt şehrimize kazandırılıyor” şeklinde konuştu.

Ziyarette ayrıca TÜRFAD Samsun Şube Yönetimi Başkan Genç’e Başkan Genç’e spora yaptığı katkılardan dolayı plaket verdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TÜRFAD’dan, Canik’e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı