Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 22:33 Bu haber 1823 kez okundu
 
Turizmciler MENA Zirvesi'nin Samsun'da yapılması için atağa geçti
Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi"nin 2019'da Samsun'da düzenlenmesi için turizmciler atağa geçti.
TURİZM Haberi
Turizmciler MENA Zirvesi'nin Samsun'da yapılması için atağa geçti

SAMTİAD (Samsun Turizm ve İşadamları Derneği) Başkanı Mustafa Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri siyasi partiler ve basın-yayın kuruluşlarını ziyaret etti.

 Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri'nin turizm potansiyelini Türkiye ve Doğu Karadeniz pazarına çekmek ve ikili işbirliklerini arttırmak amacıyla 1. si 11 Mayıs 2017 tarihinde Rize'de ve 2.'si 3 Mayıs 2018'de  Ordu'da düzenlenen  Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi"nin 2019'da Samsun'da düzenlenmesi için SAMTİAD ve SAMTİAD'lı  turizmciler atağa geçti.

 

İlk ziyareti AK Parti Samsun İl Başanı Hakan Karaduman'a yapan SAMTİAD heyeti, İl Başkanı Hakan Karaduman'dan  Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri'nin turizm potansiyelini Türkiye ve Doğu Karadeniz pazarına çekmek için düzenlenmesi planlanan 3. MENA Zİrvesi'nin Samsun'da yapılması için destek istediler.

AK PARTİ İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN: "GEREKENİ YAPACAĞIZ!"

Ziyarette SAMTİAD ve çalışmaları hakkında bilgi veren Mustafa Öztürk, MENA Zirvesi'nin  Atarürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı kutlamaları kapsamında 2019 yılında Samsun'da yapılmasını düşündüklerini , bunun gerçekleşmesi için de Hakan Karaduman'dan  destek vermelerini istedi. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek , Turizmin gelişmesinin Samsun için çok önemli katkılar sağlayacağını bu gelişmeye destek vermek ve MENA Zirvesi'nin Samsun'da yapılmasını sağlamak için de elinden geleni yapacağını söyledi.

Samsun'da Turizmin gelişmesi için başta Valilik olmak üzere önemli çalışmalar planlandığını belirten Hakan Karaduman, siyaset kurmunun da ayrım yapmadan ortak değerler ve projeler de birlik beraberlik içinde olmasının çok önemli olduğunu belirtti.

İYİ PARTİ'DEN DE MENA'YA DESTEK

SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek İl Başkanı Recep Güleroğlu'na dernek çalışmaları ve Samsun Turizmi hakkında bilgi verdier. SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztrük, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'ndan da MENA Zirvesi'nin Samsun'da yapılmasının sağlanması için destek istedi.

Recep Güleroğlu, Samsun'un turizm potansiyelinin yüksek olduğunu, ancak yıllardır bir ilerleme kaydedilmediğini belirterek, Samsun'a ve Samsunlulara katkı sağlayacak ve geliştirecek her projeyi siyaset ve parti ayrımı yapmadan destekleyeceklerini, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ile de görüşüp yapılması gereken ne varsa yapılması için çalışacaklarını bildirdi

 

 Ziyaretlere ayrıca, Kuloğlu Otel ve  İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kul, Saray Köfte Balık Genel Müdürü Yalçın Altıntaş,  
American Life İngilizce Dil Okulları Kurucu Ortağı  Sedat Uygun,  Dream Home Genel Müdürü Züleyha Kılıç,  Yıldızoğlu Otel Genel Müdürü Burçin Saatoğlu, Ajans Mina Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Ayeş de katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Turizmciler, MENA, Zirvesi'nin, Samsun'da, yapılması, için, atağa, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı