Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 19:26 Bu haber 881 kez okundu
 
TÜRK SAĞLIK SEN Samsun Şube başkanı Erdoğan Çakmak: “Sözleşmeli Personele Kadro Verilmelidir!..”
TÜRK SAĞLIK SEN Samsun Şube BaşkanıErdoğan Çakmak, tüm sözleşmelilere kadro verilmesi ve kamuda tek istihdamın kadrolu olması şeklindeki tavırlarının net olduğunu söyledi.
- Haberi
TÜRK SAĞLIK SEN Samsun Şube başkanı  Erdoğan Çakmak: “Sözleşmeli Personele Kadro Verilmelidir!..”

Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Erdoğan Çakmak, “TBMM Milli Eğitim Komisyonu’ndasözleşmeli öğretmenleri, 45/A’lı sözleşmeli sağlık çalışanlarını ve diyanet personelinin  kadroya alınma sürelerinin 4+2’den 3+1’e indirilmesi ile ilgili düzenleme kabul edilmiştir. 

Sendikamızın girişimleri ile bu düzenlemeye 45/A’lı sözleşmeli sağlık çalışanları Komisyonda eklenmiş ve 45/A’lı sözleşmeli sağlık çalışanlarının maruz kaldığı ayrımcılık ve ötekileştirme son bulmuştur. “ dedi.

 

 

Türk Sağlık-Sen olarak tüm sözleşmelilere kadro verilmesi ve kamuda tek istihdamın kadrolu olması şeklindeki tavırlarının net olduğunu ifade eden çakmak,” Her zaman ve şartta da bunu dile getirerek bunun mücadelesini vermekteyiz. 4/b’li 4924’lü, vekil ebe hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı gibi tüm farklı istihdamlar için tek talebimiz herkesin kadroya geçirilmesidir.

 

 TBMM’de Komisyonda kabul edilen düzenleme ile 45/A’lıların kadroya geçme ve tayin isteme süreleri 4 yıla düşmüştür. 4/B’liler başta olmak üzere tüm sözleşmeli çalışanlarında bu konuda net bir talepleri vardır. Onlarda geleceğe umutla bakmak istiyorlar. Kadroyu alacakları gün ve zamanı bilmek istiyorlar.  Bu konuda da acil bir çözüm üretilmelidir. Bizim isteğimiz tüm çalışanlara hakları olan kadronun bir an önce verilmesi tayin başta olmak üzere mahrum kaldıkları haklarına kavuşmalarıdır. “ diye konuştu.

 

Parçalanan ailelerin birleşmesini, yüzlerin gülmesini, işyerlerinde eşitlik ve adaletin tesis edilerek huzurun sağlanmasını istediklerini ifade eden Çakmak açıklamasını şöyle tamamladı: ” Sözleşmeli çalışanların tüm sorunlarının çözümünü için kadronun şart olduğunun ısrarla vurgulamaya devam edeceğiz.

 

Tüm sözleşmeli çalışanlara kadro mücadelemizde de mutlaka başarıya ulaşacağımıza inanıyor ve bu temel hedef için mücadeleye devam edeceğimizi tüm sözleşmeli çalışanların bilmesini istiyoruz.”

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: TÜRK, SAĞLIK, SEN, Samsun, Şube, başkanı, , Erdoğan, Çakmak:, “Sözleşmeli, Personele, Kadro, Verilmelidir!..”,
Yorumlar
Haber Yazılımı