Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 13:18 Bu haber 2653 kez okundu
 
TÜRKİYE BU ACILARI ATLATACAK
OMÜ Rektör adayı Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, alçak terör dalgasının bir kez Türk insanlarının canını yaktığını belirterek,"Türkiye büyük bir devlettir, bunları da atlatacaktır" dedi
- Haberi
  TÜRKİYE BU ACILARI ATLATACAK

OMÜ Rektör adayı Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, Atatürk Havalimanı'ndaki insanlık dışı patlamalarda,  41 kişinin  hayatını kaybettiğini ve  239 kişinin yaralandığını belirterek, alçak terör dalgasının  insanların canını yakmaya devam ettiğini söyledi. Terör saldırılarını lanetlediğini dile getiren Çağlayan, "Türkiye Büyük bir devlettir, bunu da atlatacaktır" dedi.


ZAAFİYETLERE  İZİN VERİLMEMELİ


Bölgesinde ve dünyada etkinliği giderek artan bir ülke olan Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olan devletlerin desteği ile terör olaylarının ve bu saldırıların yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu dile getiren Çağlayan, "Özellikle 900 kilometreyi aşan güneyimizdeki problemli bölgeden Türkiye'ye sızmaları tamamen engellemek mümkün gözükmemektedir.  Ancak Türkiye büyüklüğüne uygun olarak zaafiyetlere müsaade etmemeli güvenlik ve asayişini korumak için gerekli bütün tedbirleri uygulamada tavizsiz davranmalıdır. İnsan olma vasfını kaybetmiş canileri ve terörden beslenenleri lanetliyor, ölenlere ve şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Büyük Türk Milleti'nin başı sağolsun" diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , TÜRKİYE, BU, ACILARI, ATLATACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı