Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 11:55 Bu haber 821 kez okundu
 
‘Türkiye Engelliler Meclisi’ hayata geçiyor ‘
Türkiye Engelliler Meclisine Doğru Projesi’ kapsamında, Samsun’da ‘Hak Temelli Savunuculuk ve Katılımı Güçlendirme Eğitimleri’ düzenlendi.
YAŞAM Haberi
‘Türkiye Engelliler Meclisi’ hayata geçiyor ‘

23 Kasım 2019 tarihinde Mavi ışıklar Tesislerinde başlayan  programa Engelliler Konfederasyonu Başkanı ve Proje Koordinatörü Av. Turhan İçli ve Sosyal Hizmetler Uzmanı İrem Coşansu Yalazan  ile Samsun’daki engelli derneklerinin yöneticileri ve temsilcileri, samsun engelliler meclisi yönetimi ve Başkanı ögr.grv. Yüksel Karaman katıldı.

 Samsun Engelli Meclisi’ni oluşturan üyelerin katılımıyla gerçekleşen programda proje ekibi adına söz alan İrem Coşansu Yalazan, iki gün sürecek eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu. Savunuculuk, iletişim ve medya, izleme ve değerlendirme, uluslararası insan hakları mekanizmaları ve gölge raporlama, kaynak geliştirme ve gönüllü yönetimi konularından oluşan eğitimde Samsun’daki engellilerin ihtiyaçları ve sorunları da ele alındı.

İl Engelli Meclislerini oluşturan sivil toplum örgütlerine il bazındaki çalışmalarında yol gösterici olmak isteyen Engelliler Konfederasyonu, örgütlerin savunuculuk ve iletişim kapasitesini güçlendirmek, var olan potansiyellerini kendi yerellerinde olduğu kadar ulusal ve uluslararası düzeyde de kullanabilmeleri için bilgi ve deneyim alışverişine olanak sağlamak amacıyla ‘Hak Temelli Savunuculuk ve Katılımı Güçlendirme Eğitimleri’ programını hazırlandı, projelerin hayata geçmesi hakkında istişareler yapıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: ‘Türkiye, Engelliler, Meclisi’, hayata, geçiyor, ‘,
Yorumlar
Haber Yazılımı