Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 21:19 Bu haber 1883 kez okundu
 
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri, 19 Mayıs’ta Samsun’da açıklanacak
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri 19 Mayıs Pazar günü Samsun’da düzenlenecek törenle açıklanacak. En hızlı büyüyen 100 şirketin plaket alacağı törene, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu da katılacak.
- Haberi
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri, 19 Mayıs’ta Samsun’da açıklanacak

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) organizasyonunda belirlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi 19 Mayıs Pazar günü, Samsun Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda saat 11.00’de kamuoyu ile paylaşılacak.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelenin ilk ateşini yakmasının 100’üncü yıldönümü dolasıyla Samsun’da yapılacak törene; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun yanı sıra, TOBB’a bağlı 365 oda ve borsa ile TOBB Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katılacak.

 

Hisarcıklıoğlu’ndan, 19 Mayıs vurgusu

 

TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu konuya ilişkin değerlendirmesinde, “İstiklal mücadelemizin 100’üncü yıldönümü dolayısıyla bu organizasyonu, Atatürk’ün ilk ateşi yaktığı Samsun’da yapmak istedik. O mücadeleyle ülkemiz bağımsızlığını kazandı. Bu başarıyı taçlandıracak olan da ekonomik başarılarımız, vatandaşlarımıza iş ve aş bulmamız, yatırımlarımızı artırmamız, teknolojiyi en ileri noktada takip etmemiz, hatta bu alanda öncü olmamız. Kısaca ekonomide dünyanın en büyükleri arasında yerimizi almamız ve bunu devam ettirmemizdir. İş dünyasına düşen budur” dedi.

 

Ülkenin en hızlı büyüyen şirketlerine, bu organizasyon ile küresel arenada daha fazla yol açmak istediklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, refahın anahtarının girişimcilikten geçtiğine dikkat çekti.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Türkiye’nin, en, hızlı, büyüyen, şirketleri,, 19, Mayıs’ta, Samsun’da, açıklanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı