Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:49 Bu haber 6608 kez okundu
 
Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında Samsun’dan 3 Firma Girdi
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına Samsun'dan Yeşilyurt Demir Çelik, Ulusoy un ve Özyılmaz Fındık girdi.
EKONOMİ Haberi
Türkiye’nin ilk 500  Büyük Sanayi  Kuruluşu Arasında Samsun’dan 3 Firma Girdi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren üç Samsunlu firmayı başarılarından dolayı kutladı.

 

İstanbul Sanayi Odası’nın(İSO) her yıl yaptığı Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayici Kuruluşu’nun 2019 yılı raporu sonuçları açıklandı.

 

Üretimden net satışlara göre Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine Samsun’dan üç firma adını yazdırdı. Açıklanan raporda, Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti. 1.832.970.079 TL üretimden net satışla 113. sırada yer alırken, Ulusoy Un San. ve Tic. A.Ş. 652.005.724 TL üretimden net satışla 380’inci sırada ve Özyılmaz Fındık Tic. ve San. Ltd. Şti de 526.382.380 TL üretimden net satışla 457’inci sıradan listeye girerek Samsun’un gururu oldular.

 

Murzioğlu: “Onur ve gurur duyuyorum”

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayici Kuruluşu arasına girerek Samsun’u gururlandıran üç firmayı başarılarından dolayı kutladı.  Tüm zorluklara ve olumsuzluklara rağmen hiç durmadan, yılmadan hedeflerini büyüterek üretimlerini sürdüren müteşebbislerin başarılarını, “Takdire şayan” olarak nitelendiren Başkan Murzioğlu, “Adını listeye yazdırarak göğsümüzü kabartan Samsunlu firmalarımızla büyük bir gurur ve büyük onur duyuyorum. Firmalarımızla ne kadar övünsek azdır” dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Türkiye’nin, ilk, 500, , Büyük, Sanayi, , Kuruluşu, Arasında, Samsun’dan, 3, Firma, Girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı