Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 09:30 Bu haber 2166 kez okundu
 
Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Proje hazırlıyor
Havza’yı ziyaret eden Bursa Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Savaş Otruş platform olarak Samsunlu şehitlerin adını yaşatmak adına bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını açıkladı.
- Haberi
Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Proje hazırlıyor

Havza’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Bursa Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Savaş Otruş yapmış olduğu açıklamada platform olarak Samsunlu şehitlerin adını yaşatmak adına bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını belirterek; “Amacımız Samsunlu şehitlerimizin adını yaşatacak ve ülkeleri için canlarını feda eden bu kahramanlarımızı gelecek nesillerinde tanımasını sağlamak. İnşallah hazırlanan proje kapsamında her ilçemizde bir cami veya meydana üzerinde şehitlerimizin isimlerinin olduğu birer şadırvan ve ya çeşme kazandıracağız. Bu ve Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun ilk kalıcı eseri olacak.” Dedi.

Bursa Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Savaş Otruş platformun kuruluş amacının Samsunun birlik ve beraberlik ruhuna katkıda bulunmak olduğunu belirterek; “" Platformumuz Samsun'a ve Samsunlulara sahip çıkmak, Samsunlu bürokratlar, iş adamları ve sanayicileri ile birlikte yürüyerek, güneşin doğduğu, kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun'u ileriye taşımak, ülkemizin her yerinde yaşayan Samsunlu hemşerilerimizi bir çatı altında toplamak için oluşturuldu.” Dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Türkiye, Samsun, Sivil, Toplum, Kuruluşları, Platformu, Proje, hazırlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı