Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 13:29 Bu haber 2315 kez okundu
 
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, “Steptember” projesiyle 633 bin TL bağış topladı
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın, ülke temsilcisi olduğu “Steptember” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Cerebral Palsy’li çocukların özel eğitim ve rehabilitasyonları için bağış topladı.
SAĞLIK Haberi
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, “Steptember” projesiyle 633 bin TL bağış topladı

 Bu yılki bağış hedefi 600 bin TL olan kampanyada, 633 bin TL’ye ulaşıldı.

Avustralya’nın öncülüğünde 2011 yılında başlatılan ve 9 ülkede eşzamanlı gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olan Steptember kampanyasına, 672 takımdan 2 bin 255 kişi katıldı. Cerebral Palsy’li çocuklara destek veren gönüllüler Eylül ayı boyunca günde 10 bin adım atarak veya 10 bin adıma eşdeğer koşma, bisiklete binme, yüzme gibi aktiviteler yaparak hem toplumda Cerebral Palsy farkındalığı yaratılmasına destek oldu, hem de çocuklara ücretsiz özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinin sunulması için bağış topladı. Steptember süresince toplamda 351 milyon 119 bin adım atıldı.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın ülke temsilcisi olduğu, Cerebral Palsy’li çocuklara destek olmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Steptember’ sosyal sorumluluk projesinin, bu yıl Türkiye’de dördüncü kez düzenlendiğinin bilgisini veren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin, “Çeşitli bağış kampanyaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle Vakfımızın çalışmalarını genişletme ve daha fazla Cerebral Palsy’li çocuğa ulaşma amacındayız.

 

Cerebral Palsy ile ilgili dünya çapında yürütülen en geniş kapsamlı farkındalık ve bağış toplamaya yönelik sosyal sorumluluk projesi olan Steptember’ın Türkiye’deki öncüsü ve yürütücüsü olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dört yılda yaklaşık 1,5 milyon TL’lik bağış topladığımız Steptember’a olan destek her yıl giderek artıyor. Steptember’ın 2017 hedefi, geçen yılki bağış miktarını yaklaşık yüzde 50  arttırarak 600 bin TL’lik destek toplamak ve daha fazla Cerebral Palsy’li çocuk ve ailesine destek olmak idi.

 Gönüllülerimiz sayesinde hedefimizi tutturduk, hatta bir miktar aştık. Bu sayede yüzlerce Cerebral Palsy’li bireye özel eğitim, rehabilitasyon, fizyoterapi ve erken müdahale desteği verebileceğiz.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Türkiye, Spastik, Çocuklar, Vakfı,, “Steptember”, projesiyle, 633, bin, TL, bağış, topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı