Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 17:10 Bu haber 577 kez okundu
 
TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya: "Kaçak Acentalarla Ciddi Şekilde Mücadele Ediyoruz!"
TÜRSAB’ın gelişim ve değişim süreci olarak adlandırılan sürece Samsun’dan başlayan Bağlıkaya, Samsun'da üyeleri ile buluştu.
TURİZM Haberi
 TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya:

 TÜRSAB Orta Karadeniz Yöresel Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar şehirdeki ziyaretleri boyunca Bağlıkaya’ya eşlik ederek ev sahipliği yaptı. Acentaların sorunlarını ve fikirlerini dinleyen TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya,18 ay önce göreve başladıklarını, aylarca hacizlerle ve tacizlerle mücadele ettiklerini belirterek, "Borçlarımızı yapılandırarak, yeni yönetmelik çalışmalarına başladık. Yeni acentalar mesleki ticari kuruluş oldu ve artık acentaların açılabilmesi için ciddi şartlar getirdik" diye konuştu.


Yeni yasal düzenlemelerin yürürlüğe girmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sürekli görüşme halinde olduklarını belirten Bağlıkaya, " Kaçak acentalarla ciddi şekilde mücadele ediyoruz.  Son dönemimizde 70 binin üzerinde denetim yaptık. Kaçak acenta sahipleri cezayı ödeyip işlerine devam ediyor. Ceza miktarları düşük, araç bağlama yapılmıyor. Yeni yasal düzenlemeyle bu sorunları halledeceğiz. Ekip olarak hazırız ve tüm Türkiye’de 80’in üzerinde eğitimli denetçimiz var. Bu sayıyı 100’e çıkarmayı düşünüyoruz. Ciddi bir mücadele başlarsa çok kısa sürede bu konunun sonuçlanacağını düşünüyorum” dedi.

 

Samsun’un özellikle iç turizm bakımından çok önemli olduğunu dile getiren Bağlıkaya, "Nitelikli yatak açısından bakıldığında bölge gelişiyor. Zaten arz-talep dengesi oluşmuş vaziyette. Karadeniz Bölgesi’nin liderliğini şu anda Trabzon yapıyor olsa da ben ileride eşit bir dağılım olacağını gözlemliyorum. Öte yandan Ortadoğu pazarı bölgeye ilgi gösteriyor” dedi. 


Samsun’un Karadeniz’in İstanbul’u olduğunu ifade eden TÜRSAB Orta Karadeniz Bölgesel Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar, "Verdiğimiz sözlerin bir kısmını yaptık ama zamanımız yetmediği için bazılarını yapamadık. Bizler kaldığımız yerden devam ederek yapamadığımız çalışmalarımızı tamamlayacağız. Turizm konusunda verdiğimiz sözleri tuttuk ve tutmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , TÜRSAB, Genel, Başkanı, Firuz, Bağlıkaya:, , "Kaçak, Acentalarla, Ciddi, Şekilde, Mücadele, Ediyoruz!",
Yorumlar
Haber Yazılımı