Haber Detayı
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 17:35 Bu haber 3373 kez okundu
 
TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar'dan Kaçak Turizm İşletmecilerine Tepki!..
TÜRSAB Orta Karadeniz BTK (Bölge Temsil Kurulu) Başkanı Yılmaz Uzunlar, Koronavirüs salgınının en çok turizmi ve turizm acentalarını vurduğunu, acentalara ve devlete en büyük darbenin kaçak acenta ve turizm işletmelerinden geldiğini söyledi.
TURİZM Haberi
  TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar'dan Kaçak Turizm İşletmecilerine Tepki!..

SAMSUN VALİSİ KAÇAK İŞ YAPAN TURİZM ACENTALARININ LİSTESİNİ İSTEDİ

 

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'yı ziyaretinde konuyu dile getirdiğini ifade eden Yılmaz Uzunlar, " Sayın Valimiz, Turizmle çok yakından ilgili. Sektörümüzün sorunlarını ve çalışmalarımızı anlattık. Kendisi yakından ilgilendi ve gereğinin yapılacağını belirterek benden kaçak iş yapan acentalarla ilgili olarak dosya istedi. Biz de hazırlıklarımızı tamamladık en kısa zamanda kendisine ileteceğiz." dedi.

 

SEKTÖR ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

 

Sektörün çok zor günler geçirdiğini, özellikle turizm acentaları, tur firmalarının bundan çok ciddi şekilde etkilendiğini belirten Yılmaz Uzunlar, Samsun, Orta Karadeniz Bölgesi ve Türkiye Turizmi ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulundu.

 

COVİD 19 TURİZMCİLERE ÇOK BÜYÜK ZARAR VERDİ

 

TÜRSAB Orta Karadeniz Temsil Kurulu olarak bölgede üyelerle ve sektör temsilcileri ile görüşmelerde ve değerlendirmelerde bulunduklarını açıklayan Yılmaz Uzunlar, " Turizm acentaları artık araçlarını satarak işletme giderlerini karşılamaya çalışıyor.  Samsun Çorum Tokat Amasya Ordu Sinop illerinin bağlı olduğu Orta Karadeniz Bölgesi'nde   Covid 19 bizlere çok büyük zarar verdi. Yaklaşık dòrt aydır kesinlikle çok sayıda acentemizin kapıları kapalı ve araçları çalışamıyor. 

 

KAÇAK VE BELGESİZ ÇALIŞAN MÜLTECİLERE GEREKEN YASAL İŞLEM YAPILMALI

 

Devlet Desteğinden de yararlanamadık. Bundan yararlanabilenler desteğe ihtiyacı olmayan cirosu yoksek acenteler. Devletimizden yasamızın ççıkmasını istedik ancak, sonuç alamadık!  Biz Turizmci yiz ve bir çoklarımız arabasını satarak ayakta kalmaya çalıştı. Arabası olmayan ne yapacak? Benim bölgemde Suriyeli Iraklı iş yapıyor,  benim seyahat acentam iş yapamıyor!  Suriyeli M plakalı aracı durdurulduğu zaman akrabayız diyor, işlem yapılmıyor. Ben bunları ispat ettim. Bölgemdeki Kültür Turizm Müdürlüğü'ne sundum, TÜRSAB'a ve   Ankara'ya sundum . TÜRSAB, zor zamanlarda bazı konularda destek veriyor. Ancak bu destekler yeterli değil. Yapabileceği, elinden gelen bir şey yok. Sektörüğn ayağa kalkması ve eski günlerine kavuşabilmesi için ciddi çabalar gerekiyor." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , TÜRSAB, Orta, Karadeniz, BTK, Başkanı, Yılmaz, Uzunlar'dan, Kaçak, Turizm, İşletmecilerine, Tepki!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı