Haber Detayı
18 Temmuz 2016 - Pazartesi 15:44 Bu haber 1839 kez okundu
 
Ülkemizin Bir An Önce kaotik Dönemden Çıkmasını Diliyoruz
CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, CHP örgütü olarak darbenin kimin eliyle ne şekilde ve hangi kisve altında yapılırsa yapılsın darbecilere geçit vermeyeceklerini söyledi.
SİYASET Haberi
Ülkemizin Bir An Önce kaotik Dönemden Çıkmasını Diliyoruz

15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, 15 temmuz gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan menfur olayın alenen bir darbe girişimi olduğunu söyledi.

Türkel açıklamasında şu görüşlere yer verdi: " Bu eylem Türkiye demokrasisine,Türkiyenin aklına bilincine, ulusal ve siyasal birikimine alenen saldırı hakaret ve dahi ihanet edenlerin hayata geçiremedikleri bir eylem olarak tarihte yerini almıştır . Meclisimiz ve siyasi partilerimiz kendine yakışır gazi meclis sorumluluğu içinde büyük bir vakur ve sorumluluk içinde gerekeni yapmislardir

Bizler Cumhuriyete gönül vermiş Atamızın milli mücadele meşelasini yaktığı İlkadımin Chp örgütü olarak darbe kimin eliyle ne şekilde ve hangi kisve altında yapılırsa yapılsın darbecilere geçit vermeyecegimizi ilan ediyoruz. Darbe girişiminde 161 yurttaşımız hayatını kaybetti yurttaşlarımızın aile'lerine sabır yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Değerli dostlarım bizler etnik kökenimiz ne olursa olsun hayat görüsümüz ne olursa olsun 20 yaşinda bir evladımızın kafasını kesecek bir millet değiliz.Ruhunu şeytana satmış hainlerin vermiş olduğu emir den bile haberi olmadan tankların önüne sürülmüş gariban erlerimizi öldürecek bir millet değiliz.Bu tür eylemleri gerçekleştirenlerin darbecilerden ne farkı vardır.Biz Çanakkale'de Dumlupınar da Sakarya'da bu ülke için sırt sırtta mücadele etmiş dedelerin torunlarıyız zaman ayrışma zamanı değil birleşme zamandır diyor.. Ülkemizin bir an önce bu kaotik dönemden çıkmasını diliyoruz.."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ülkemizin, Bir, An, Önce, kaotik, Dönemden, Çıkmasını, Diliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı