Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 15:03 Bu haber 1484 kez okundu
 
Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı Ankara'da yapıldı
Kırsal kalkınma programlarında belirlenen hedefleri desteklemek, uygulamada yer alan tüm paydaşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak amacıyla Ankara'da ''Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı'' düzenlendi.
- Haberi
Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı Ankara'da yapıldı

TKDK Samsun İl Koordinatör Müdürü Bülent Turan,’ ın da bulunduğu toplantıda Alaçam Yakakent Yerel Eylem Grubu (AYYEGDER) Üyesi “Nigar Ablanın Yeri” işletme sahibi Nigar Kullukçu’ da katıldı. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Hasan Özlü, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Yönetim Otoritesi tarafından bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, ağın temsilcisinin sadece Bakanlık olmadığını, tüm grupların ağın değerli bir öğesi olduğunu söyledi.

7 BİN 500 PROJE DESTEKLENDİ.
Tarım Reformu Genel Müdürü Abdullah Burak Keser ise," Kırsalın desteklenmesi ve kırsaldaki projelerin başarılı şekilde yürütülmesi amaçlıyoruz,  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve Avrupa Komisyonu temsilcileriyle bu çalışmaları yaptık .Türkiye'de şu an itibarıyla özellikle ulusal kaynaklarla yaptığımız çalışmalarda 7 bin 500 proje desteklendi. Bunun karşılığında kırsala 3,2 milyar liralık hibe verildi "dedi.

 Konuşmaların ardından Kalkınma Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, İtalya Ulusal Kırsal Ağı, Gördes Belediye Başkanlığı ve Türkiye Kalkınma Vakfı temsilcileri tarafından kırsal kalkınmaya ilişkin çeşitli konularda sunumlar yapıldı, deneyimler paylaşıldı.Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması (LEADER) Programı kapsamında oluşturulan ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinden etkinliğe katılan yerel eylem grupları da oluşturdukları stantlarda yöresel ürünlerini sergiledi. 

Nigar Kullukçu, sektörü adına, (TRGM) üyesi Ziraat Mühendisleri Seher Muğla ve Mehmet Ak’ a günün anısına plaket takdim etti.

Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Ulusal, Kırsal, Ağ, Lansman, Toplantısı, Ankara'da, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı