Haber Detayı
23 Haziran 2016 - Perşembe 18:20 Bu haber 3420 kez okundu
 
Ulusoy Un ‘dan İftar!
Ulusoy Un’un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, dün akşam Samsun’da Serra Otel’de iftar yemeği verdi
- Haberi
Ulusoy Un ‘dan İftar!

Serra otelde verilen iftar yemeğine Samsun’da görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldılar. 

Yemeğin ardından Ulusoy un ile ilgili olarak bir sunum gerçekleştirildi. 

Sunumun ardından da Ulusoy Un’un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, “Şirketimizi bölgeselden ulusala çıkarmak için babam Fahrettin Ulusoy,  yüksek lisansımı ve doktoramı  şirketimizde devam ettirmemi istedi. Beni şirketin başına getirdi. Bende şirketimizi bölgeselden ulusala ve ulusaldan da uluslararasına çıkarabilmek için gereken çalışmalara başladım." DEDİ.

EN HIZLI YÜKSELEN 4. ŞİRKETİZ

ŞirketiN bir değişim ve dönüşüm yaşadığını ifade eden Ulusoy, " Bu değişim ve dönüşüm hem  şirketin organizasyon yapısına, hem cirosuna, hem de büyüme hızına etki gösterdi. 2006’dan bu yana  ciromuz 16 katlık bir artış gösterdi .  Her yıl için % 30-40’lık bir büyümeden bahsediyoruz.  İSO 500’de 2014’de 472. 2015’te ise 373. olduk.  En hızlı yükselen 4. şirketiz.  İhracatçılar sıralanmasında 511’den 301’e yükseldik.   Bu sıralamalardan her zaman bir tık daha yukarılara çıkmak için elimizden gelen tüm çabalarımızı gösteriyoruz.  " diye konuştu.

DÜNYANIN EN ÇOK UN İHRAÇ EDEN ÜLKESİYİZ

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonunun da başkanlık görevini kendisine verdiğini belirten Ulusoy konuşmasını şöyle tamamladı:  " Bir yıldır bu görevimi de sürdürmekteyim.  Dünyanın en çok un ihraç eden ülkesiyiz.  Dünyada satılan her dört kilogram unun bir kilogramını ülkemiz satmaktadır.  Bunun içerisinde de her 15/1’ini de Ulusoy Un Sanayisi vermektedir.  Türkiye un sanayisinde dünya liderliğini son üç yıldır devam ettirmektedir.  Ben de dünya lideri bir sektörün federasyonunun temsilcisi başkanı olmaktan onur duymaktayım.  Bu vesileyle artık dünyada sektörümüzü tanıdı. Sizlerde basın mensupları olarak bizim dünyaya açılmamızda sektörümüzün liderliğinin devamında çok önemli güçsünüz. Bu nedenle buraya kadar gelip bizi onurlandırdınız” 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ulusoy, Un, ‘dan, İftar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı