Haber Detayı
21 Ekim 2018 - Pazar 16:21 Bu haber 1982 kez okundu
 
Ünlü yazar Levent Gültekin'den Samsun'da söyleşi
Tabip Odası Samsun Şubesi ünlü yazar Levent Gültekin'i konuk etti.
KÜLTÜR Haberi
Ünlü yazar Levent Gültekin'den Samsun'da söyleşi

Atakum Yeşilyurt AVM'de Samsunlularla bir araya gelen Levent Gültekin, " Türkiye’nin Onurlu Çıkışı” konulu söyleşi yaptı. 

Levent Gültekin çok sayıda Samsunlunun izlediği söyleşisinde şunları söyledi: "Aynı topraklar üzerinde yaşıyoruz bu yüzden bir olmalıyız. Kürt ve Türk ayrımı yapmak yerine ülke olarak bir olmamız gerekir. Eskiden insanlar sağcı ve solcu olmak üzere ikiye ayrılırdı. Şimdi ise iyi ve kötü insan olmak üzere ikiye ayrılıyor ama biz ve onlar değil bir olmalıyız.

 İnsanları Kürt ve Türk diye ayırıyoruz ama hepimizin dili ve kültürü aynı. Ben Kürt olabilirim ama sizden hiçbir farkım yok. Aynı topraklar üzerinde yaşıyoruz bu yüzden bir olmalıyız." dedi.

GENÇLER DEİZM'E YÖNELİYOR

Dindarlar yüzünden yeni nesillerin dinden uzaklaştığını belirten Levent Gültekin, " Son dönemlerde gençlerin deizme yöneldiği söyleniyor. Bu gençlerin dinden uzaklaşmasını sağlayanlar ise dindarlardır. AKP yüzünden özellikle de dindarlar yüzünden yeni nesil dinden uzaklaşıyor. 
Aynı şekilde Kemalistler yüzünden de çoğu gencimiz Atatürk’e düşman oluyor. Bu şekilde hiçbir yere varamayız” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ünlü, yazar, Levent, Gültekin'den, Samsun'da, söyleşi,
Yorumlar
Haber Yazılımı