Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 19:20 Bu haber 981 kez okundu
 
Vali ve Eşi konuk çocukları evinde ağırladı
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için ilimize gelen bir grup misafir çocukları ve onları evlerinde misafir eden Samsun'lu çocukları Valilik Konutunda ağırladı.
ÇOCUK Haberi
Vali ve Eşi konuk çocukları evinde ağırladı

41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için ilimize gelen misafir çocukları Valilik Konutu kapısında karşılayan Vali Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak  çocuklarla yakından ilgilenerek, sohbet etti.

Sohbetin ardından bir konuşma yapan ValiOsman Kaymak, “Öncelikle 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için ilimize gelen misafir çocuklara hoş geldiniz diyorum. 19 Mayıs 1919'un 100. Yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde bu sene 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliğinin ilimizde olmasını arzu etmiştik. Bu konuda girişimlerde bulunduk. TRT Genel Müdürümüzün de uygun görmesiyle 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği bu sene ilimizde yapılıyor. 39 ülkeden 660 öğrenci bu gece itibariyle ilimize geldiler. Bu çocuklarımızın her birini bir okul ve öğrenci ile kardeş eyledik. Bu çalışmayı Mili Eğitim Müdürlüğümüz ve TRT ile birlikte üç aydır çalışıyoruz. Çocuklarımız kardeş oldukları öğrenci kardeşlerinin evlerinde misafir oldular.

20 Nisan 2019 tarihine kadar bu çocuklarımız Samsun’da kalacaklar. Samsun’da kaldıkları müddetçe kendi hazırlamış oldukları ülkelerine has gösterileri bizlere sunacaklar. İlkadım ve Atakum ilçemizde iki etkinlik alanı belirlendi. Çocuklarımız buralarda gruplar halinde kendi ülkelerinin folklar gösterilerini yapacaklar. Ülke gösterileri ve konserler olacak. Bu çocuklarımız için piknik düzenleyeceğiz. 20 Nisan 2019 günü Tekkeköy Yaşar Doğu Salonu’nda katılımcı ülke çocuklarının performanslarını sergileyeceği gala gösterisi olacak. Bu etkinlik ve buraya katılan yabancı çocuklar ülkemizin ve Samsunumuzun tanıtımı açısından çok önemlidir. Bu çocuklar burada edindikleri güzel arkadaşlıklar ve güzel dostluklar ile ülkelerine dönecekler. Ben Samsunlu ailelerin bu çocuklarımızı en iyi şekilde misafir edeceklerine inanıyorum." dedi.

Daha sonra Vali Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak  41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için ilimize gelen misafir çocuklar ile birlikte pasta kesti. Ardından şenlik için ilimize gelen bir grup çocuğa kendi elleriyle ikramda bulunan Vali Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak  ziyaretin sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Vali, ve, Eşi, konuk, çocukları, evinde, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı