Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 16:08 Bu haber 1796 kez okundu
 
Van'da Parkomat Kaldırıldı, Samsun'da Tamgaz Tahsilat!
Dünyaya yayılan korona virüs tehdidinin ardından önlemlerini artıran Van Büyükşehir Belediyesi, toplum ve çalışanların sağlığı açısından ihale edilip işletilen parkomat sistemini geçici olarak durdurdu, Samsun'da ise belediye duyarsız. Eve kapanan vatandaşın araçlarına cezalı makbuzlar kesiliyor.
EKONOMİ Haberi
Van'da Parkomat Kaldırıldı, Samsun'da Tamgaz  Tahsilat!

 

Türm Dünyada ve Türkiye'de koronavirüs nedeniyle karantina önlemleri sürerken, Devlet kurumları da eve kapanan vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanması için önlemler alırken, Samsun'daki belediyelerin  ekonomik olarak destek sağlayavcak hiçbir çaba göstermemesi tepki ile karşılanıyor.

 

Özellikle Samsun Büyükşiejhir Belediyesi'nin su paralarının ertelenmesi ya da ücretsiz su çağrılarına cevap vermemesi tepkilere yol açarken sn büyük şikayet de Parkomat uygulamasından geldi. Eve kapanan vatandaşların parkettiği araçlara Parkomat Şirketi sürekli olarak cezalı makbuz yazıyor.

 

Ancak, bu konuda duyarlı olan belediyeler de var. Van Büyükşehir Belediyesi Belvan Limited Şirketi tarafından ihale edilen parkomat sistemi, korona virüs önlemleri kapsamında geçici olarak kaldırıldı.

 

Dünyaya yayılan korona virüs tehdidinin ardından önlemlerini artıran Van Büyükşehir Belediyesi, toplum ve çalışanların sağlığı açısından ihale edilip işletilen parkomat sistemini geçici olarak durdurdu. Alınan karar ile parkomat sisteminin uygulandığı tüm cadde ve sokaklarda geçici süreliğine uygulama yapılmayacağı bildirildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Van'da, Parkomat, Kaldırıldı,, Samsun'da, Tamgaz, , Tahsilat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı