Haber Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 11:22 Bu haber 969 kez okundu
 
Veli Ağbaba ve Özgür Özel Samsun'da Konuştu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP milletvekilleri Burhanettin Bulut sivil toplum örgütleri ve esnafla buluşmak için Samsun’a geldi.
SİYASET Haberi
Veli Ağbaba ve Özgür Özel Samsun'da Konuştu

 

 Özgür Özel ile Veli Ağbaba, CHP Samsun İl Başkanlığı’nda yapılan basın toplantısında konuştu.

 

 

Samsun'da STK ve esnaf  Temsilcileri ile bir araya gelen , esnaf ve vatandaş ziyareti yapan Ağbaba ve Özel'e CHP Samsun milletvekilleri  Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut da eşlik etti.

 

“SEBEBİ ERDOĞAN’IN HUKUK TANIMAZLIĞIDIR”

Özgür Özel, büyükelçilerin tutuklu iş insanı Osman Kavala açıklaması için “Yapılan iş doğru değildir ama sebebi Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuk tanımazlığıdır. Ey Recep Tayyip Erdoğan, bu kişiler Türkiye’nin içişlerine karışmayacaksa, sen 25 Ağustos’ta büyükelçileri toplayıp ‘öyle bir ana muhalefet var ki’ diye niye ana muhalefet partisini şikâyet ettin” diye sordu.


 
“PARAYA BİR SIFIR EKLENDİ”

 

Merkez Bankası’nın faiz düşürme kararı için Özgür Özel, şöyle konuştu: “Bunlardan her şey beklenir, ama herkesin ‘yok artık bunu da yapmazlar’ dediği bir şeyi yaptı, faizleri düşürdü. Sen emir komuta ile faizleri düşürürsen döviz fırlıyor. Erdoğan’ın inadıyla damadına ‘düşür faizi’ dedi. Dolar arttı. Borçlarıödeyip kasada kalan para eksi 50 milyar dolar. 128 milyarımız olaydı eksi 50’de değil artı 78’de olacaktık.

 

Paranın harcandığı, bittiği, yok olduğu doğrudur. Dolar 9,63’e fırladı. Recep Tayyip Erdoğan ilk göreve geldiğinde 4 lira 21 kuruş olan ve ‘verin yetkiyi kardeşinize’ dediğini unutmayın. Yiğit Bulut, ‘1 dolar 1 lira olacak’ diyordu. Dolar; 10 lira sınırındadır. ‘Ekonomimiz şahlandı.’ 6 sıfır atmakla övünüyor ama paraya bir sıfır eklendi. Fakirleştik. Kim şahlandı? Kalyon İnşaat şahlandı bizim işçi Kamil sürünmekte.”

 

“LAĞIM ÇUKURUNA DÜŞTÜLER, BAŞINDA İÇİŞLERİ BAKANI”

 

Veli Ağbaba, “Sedat Peker, AKP’nin ortağıydı. Hatırlayın. ‘Kanınızla banyo yapacağız’ demişti. Bilin ki bunların içinde bakanından siyasetçisine adeta bir lağım kuyusuna düştüklerini görürsünüz. Bunun başında İçişleri Bakanı gelir. En büyük yolsuzluk, TODEX. Yanında kim vardı? Süleyman Soylu. Pudra çekenlerin yanında kim vardı? İçişleri Bakanı. Siyasetçi utanma duygusunu kaybetti. Millet İttifakı’nın yapmak istediği şey, utanma duygusunu tekrar kazandırma olacaktır” şeklinde konuştu.

 

“FETULLAH’TAN ÖĞRENDİLER AMA BOYNUZ KULAĞI GEÇMİŞ”

Ağbaba, TÜGVA hakkındaki iddialar için “Vakıf bizim kültürümüzde yüz yıllardır olan bir şey. Vakfı bile kirlettiler. Bunlara kadar vakıf hayır yapan kurumların adıydı. Şimdi ne hale geldi? Kendi yandaşlarını işe yerleştirme aracına dönüştü. Milletin okuluna çöküyorlar. Mafya gibi milletin malına çöküyorlar. Bunlar kimden öğrendi bu işi? Fetullah’tan ama boynuz kulağı geçmiş” dedi.

 

“ASGARİÜCRETLİ YIL BAŞINDAN BU YANA 90 DOLAR KAYBETMİŞ”

Veli Ağbaba, “Hesap şaştı. Asgari ücretli yıl başından bu yana 90 dolar kaybetmiş, yaklaşık 900 lira. Tek adam sisteminin getirdiği bu. En düşük asgari ücretin olduğu Avrupa’da birinci ülke Arnavutluk ikinci biziz. Ama bir şeyle övünelim. Birinciyiz. Cumhurbaşkanı maaşıyla birinciyiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Veli, Ağbaba, ve, Özgür, Özel, Samsun'da, Konuştu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');