Haber Detayı
28 Kasım 2021 - Pazar 21:04 Bu haber 935 kez okundu
 
VERGİ BORCU yapılandıranlar dikkat!.. Son 2 Gün
Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı 7326 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan vergi borçlarının ikinci taksitinin son ödeme süresinin 30 Kasım 2021 Salı günü sona ereceğini açıkladı.
EKONOMİ Haberi
VERGİ BORCU yapılandıranlar dikkat!.. Son 2 Gün

Başkanlık, mükelleflerin kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edebilmeleri için ikinci taksitlerini de süresinde ve tam ödemeleri gerektiğini bildirdi.

Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“ Vergi borçlarını taksitli olarak yapılandıran mükelleflerimizden ilk taksitlerini süresinde ve tam ödemeleri şartıyla, kalan taksitlerinin tamamını ikinci taksitin ödeme süresi içerisinde (1-30 Kasım 2021) ödemeleri durumunda yapılandırılan vergi borçlarına katsayı uygulanmayacak, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarı üzerinden 50 oranında indirim uygulanacak ve idari para cezası aslından 12,5 oranında indirim yapılacaktır.

 

Ayrıca Vergi borçlarını peşin ödeme seçeneğini seçerek yapılandıran ancak süresinde ödeme yapmayan veya eksik ödeme yapan mükelleflerimiz de söz konusu borçlarını gecikme zammı ile birlikte 30 Kasım 2021 tarihine kadar ödeyerek yapılandırma hükümlerinden yararlanabilirler.

 

Mükelleflerimiz vergi borçlarına ilişkin ödemelerini interaktif vergi dairesinden, anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi, vergi tahsiline yetkili bankalar aracılığıyla,  ayrıca Vergi dairesi vezneleri aracılığıyla ve PTT şubeleri aracılığıyla yapabilirler. “

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: VERGİ, BORCU, yapılandıranlar, dikkat!.., Son, 2, Gün, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı