Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 07:05 Bu haber 2788 kez okundu
 
Vezirköprü'de, Kayıp Ecrin'in Ayakkabısı ve ceset parçaları bulundu
Samsun'un Vezirköprü ilçesi 'nde ormanlık arazideki dere yatağında Kayıp Ecrin Kurnaz'a ait olduğu düşünülen ayakkabı ile ceset parçaları bulundu. Savcılık konu ile ilgili olarak açıklama yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Vezirköprü'de, Kayıp Ecrin'in Ayakkabısı ve ceset parçaları bulundu


Vezirköprü  Alancık Mahallesi'nde oturan Kurnaz ailesinin kızları Ecrin, 7 Mayıs'ta evlerinin önünde oynarken kaybolmuştu. 
 
Ailenin olayı Müge Anlı'nın Programına taşıması ile Türkiye Gündemine oturan olayda Ecrin Kurnaz'ı bulmak için Jandarma timleri ile AFAD ve UMKE ekipleri, helikopter ve drone ile de havadan ve karadan çalışma başlatmış, sonuç alamamıştı. 16 kilometrekarelik alanın taranmasına rağmen küçük Ecrin bulunamayınca arama çalışmaları sonlandırılmıştı.

 

 Vezirköprü ilçesi Alancık Mahallesi'nde denetim yapan orman muhafaza memurları ormanlık arazideki dere yatağında Ecrin Kurnaz'a ait olduğu düşünülen ayakkabı ile ceset parçaları buldu. Olay yerinde bulunan ayakkabının da Ecrin'in kaybolduğu gün ayağındaki ayakkabıları olduğu, ceset parçalarının da 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'a ait olduğu düşünülüyor. Ceset Küçük Ecrin'in evinden 500 metre kadar uzaklıkta bulundu.

Ceset parçaları  otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

 

VEZİRKÖPRÜ CUMHURİYET SAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA

 

Samsun Valiliği Konu ile ilgili olarak Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı'nın açıklamasını duyurdu. Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

 

"07.05.2019 tarihinde kaybolan 1.5 yaşındaki çocuk Ecrin Kurnaz'a ilişkin olarak 'Kişiyi Hürriyetinden Alıkoyma ve Kasten Adam Öldürme' suçlarına ilişkin olarak soruşturmaya devam edilmekte olup evinin 6 kilometre ötesinde çocuk ayakkabısı bulunması üzerine, ayakkabının kaybolan çocuğun ayakkabısı ile aynı vasıflara haiz olması nedeniyle, tespit edilen bölgede arama tarama faaliyetlerine başlanılmıştır.

 

 Arama çalışmaları neticesinde dere yatağının kenarında benzer yaşlarda bir çocuğa ait olduğu tahmin edilen kafatası ve dağınık halde kemikler bulunmuş olup, tespit edilen kemiklerin kaybolan çocuğa ait olup olmadığı hususunda, olay yeri inceleme işlemleri Cumhuriyet Savcısı huzurunda devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Vezirköprü'de,, Kayıp, Ecrin'in, Ayakkabısı, ve, ceset, parçaları, bulundu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı