Haber Detayı
22 Ocak 2022 - Cumartesi 14:28 Bu haber 231 kez okundu
 
Vezirköprü'de Mobil Anaokulu Kırsal Mahallelerde görev yapacak
Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde Vezirköprü Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan Mobil Anaokulu kırsal mahallerde hizmet verecek.
YEREL YÖNETİM Haberi
Vezirköprü'de Mobil Anaokulu Kırsal Mahallelerde görev yapacak

Vezirköprü'de Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İlçe Kaymakamı Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, ilgili kurum müdürleri ve 116 Okul Müdürünün katıldığı, yapılacak olan yeni eğitim yatırımları ve projelerin görüşüldüğü Eğitim-Öğretim Genel Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

 

Eğitimde bir başarı yakalamak isteniyorsa tüm paydaşların büyük bir özveri göstermesi gerektiğine dikkat çeken Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Eğitimin önceliğinin çocuklarımız olduğunu aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Geleceğimizin teminatı yavrularımıza en iyi eğitimi vermek hepimizin en önemli görevidir. Bu konuda ancak aynı anlayış üzerinde birleştiğimizde güçlü olabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz.

 Bilim Sanat Merkezimiz Vezirköprü ilçemizde de açıldı. Öğrencilerimizin bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üretken, sorun çözen, kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak yetişmelerini, yetenekleri erken yaşta fark ederek verimli biçimde kullanmalarını, keşif, icat, sosyal ilişkilerde başarı, inovasyon, liderlik, iletişim ve sanatsal beceriler kazanmalarını önemsiyoruz. Bu bağlamda, bu yıl Samsun merkezli yapılacak olan #TEKNOFEST2022'nin çocuklarımız için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyor, ortaya koyacakları projelerle güzel başarılar elde edeceklerine inanıyoruz.” diye konuştu.

Vali Dağlı konuşmasını şöyle tamamladı:

"Vezirköprü ilçemizde, 150 eğitim-öğretim kurumunda, 1.479 öğretmen ve 23.713 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetleri devam etmektedir. Okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra, yeni okul inşaatları da devam ediyor. İnşaatı tamamlanan Çamlık Anaokulu ve deprem güçlendirmesi tamamlanan Mustafa Tunç İlkokulu-Ortaokulu 2. Dönemden itibaren eğitim-öğretime başlayacak. 

7 milyon 256 bin 896 TL bedelli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Eğitim Uygulama Okulu inşaatı ile Taşkale Mahallesi’nde inşaatı devam eden 11 milyon 569 bin 829 TL bedelli ilkokul inşaatı  Ağustos ayında tamamlanarak, gelecek eğitim-öğretim yılına yetiştirilecek. Ayrıca, açılması planlanan Rehberlik ve Araştırma Merkezi binasının yapılabileceği yerlerle ilgili inceleme ve görüşmeler devam ediyor."  

Soru-cevap şeklinde devam eden toplantının ardından Vali Dağlı, Vezirköprü Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan ve kırsal mahallelerde görev yapacak olan 'Mobil Anaokulu' taşıtında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Vezirköprü'de, Mobil, Anaokulu, Kırsal, Mahallelerde, görev, yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı