Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 16:34 Bu haber 1272 kez okundu
 
Vezirköprü Devlet Hastanesi Yılsonuna Yetişecek
Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ, fiziki gerçekleşme olarak 83’ü tamamlanan hastane binası için tefrişat ve malzeme alımı işlemlerine başladıklarını; bakanlıktan konuyla ilgili gerekli ödeneğin geldiğini söyledi.
SAĞLIK Haberi
Vezirköprü Devlet Hastanesi Yılsonuna Yetişecek

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr.Mehmet KILINÇ, Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Kamil Güler ve beraberindeki heyet inşaatı halen süren Yeni Vezirköprü Devlet Hastanesi binasında incelemelerde bulundu.

 

HASTANENİN YÜZDE 83'Ü TAMAMLANDI

 

Ziyarette çalışmaların son durumu hakkında Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Osman Karakuş’tan bilgi alan Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ, geçmiş süreçte aksamalar yaşanan hastane inşaatının şu an büyük bir hızla ilerlediğini; fiziki gerçekleşme olarak 83’ü tamamlanan hastane binası için tefrişat ve malzeme alımı işlemlerine başladıklarını; bakanlıktan konuyla ilgili gerekli ödeneğin geldiğini söyledi.

 

VEZİRKÖPRÜ'NÜN 50 YILLIK İHTİYACI KARŞILANACAK

 

Hedeflerinin yıl sonuna kadar Vezirköprü ilçesinin önemli bir ihtiyacı olan hastane binasının tamamlanarak hizmete sokulması olduğunu belirten Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, modern diyaliz ünitesi, yeni Tomografi cihazı ve bölge hastanelerinde bulunmayan MR cihazına sahip olacak şekilde planlanan ve 53 bin m2 alanda inşaa edilen 200 yataklı hastanenin hizmete girmesiyle Vezirköprü’nün sağlık alanında 50 yıllık ihtiyacının karşılanacağını ifade etti.

 

YATAK SAYISI 32'YE, POLİKLİNİK SAYISI 52'YE YÜKSELECEK

 

Yeni hastane binasında acil serviste müşahede yatağı sayısın 10’dan 30’a; ameliyat oda sayısının 4’den 7’ye; poliklinik sayısının ise 22’den 52’ye yükseleceğini belirten Oruç,  tüm hasta odaları nitelikli oda olarak planlanan hastanede ayrıca 401 araçlık bir otopark da bulunacağını vurguladı.

 

ÇEVRE İL VE İLÇELERE DE HİZMET VERECEK

 

Hastanenin sadece Vezirköprü’ye değil, üstün görüntüleme merkeziyle Havza, Sinop, Boyabat ve Durağan gibi çevre il ve ilçelerden gelecek hastalara da hizmet vereceğini belirten Sağlık Müdürü Oruç, artık Vezirköprü halkının tedavi için il merkezine gitmesine gerek olmadan işlemlerini ilçelerinde tamamlayacağını, hastanenin hemen yanına inşaa edilen 20 ünitli Vezirköprü Diş Sağlığı Merkezinin hastaneyle birlikte hizmete girmesiyle de Vezirköprü’de sağlık alanında istenilen seviyede bir hizmet verme şansına sahip olacaklarını ifade etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Vezirköprü, Devlet, Hastanesi, Yılsonuna, Yetişecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı