Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 12:00 Bu haber 2130 kez okundu
 
Vezirköprü Taşhan Otel ve Restoran Açıldı
2014 yılında çıkan bir yangında bir kısmı zarar gören ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyonla tekrar ilçeye kazandırılan Taşhan Otel ve Restoran açıldı.
TURİZM Haberi
Vezirköprü Taşhan Otel ve Restoran Açıldı

 

Ladik ilçesindeki Hilas Termal Resort-Spa Oteli’nde aquapark açılışının ardından Vezirköprü’ye geçen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa  Demir burada Tarihi Taşhan Otel ve Restoran’ın açılışına katıldı.

 

2014 yılında çıkan bir yangında bir kısmı zarar gören ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyonla tekrar ilçeye kazandırılan Taşhan Otel ve Restoran açılışında konuşan Başkan Mustafa Demir, “Üst katında 35 yatak kapasiteli Butik Otel konsepti ve alt katta ise küçük dükkanlar, abdesthane, çocuk oyun alanları ve restoran kısmı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan tarihi mekanın, ilçeye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

300 yıllık geçmişi olan hanın yeni konseptiyle birlikte hizmet vermeye başladığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bir yangın geçirdi ama ilginç bir şey var, biz yaraları sarmayı da iyi biliyoruz. Yaşadığımız sıkıntıları artıya çevirmeyi çok iyi biliyoruz. Burası çok güzel bir şekilde restore edildi. Büyükşehir Belediyesi olarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiraladık ve hizmete açtık. Vezirköprü, Samsun merkeze en uzak ilçemiz. Coğrafya olarak da en geniş topraklara sahip ilçemiz. Yol ağı olarak 3 bin kilometreye yakın. 

Burası bu konsepti ile ecdadın bize bıraktığı önemli bir miras. Yangın da geçirdi. Burada nice programlar yaptık. Ama bugünkü konseptiyle sanıyorum, Türkiye’de en iyi değerlendirilen hanlardan birisi oldu. Buraya gelen tüm insanlara, Vezirköprü’nün misafirperverliğini, o asaletini yansıtacaksınız. Burası sıradan bir yer değil. Gelen her vatandaşımız gittiğinde burada konakladığı o temizliği, damak zevkini alacak.

 

 Vezirköprümüzün tarihi ve doğa güzelliklerini temaşa ederken, hatıralar oluştururken akşam geldiğinde güzel bir uyku ile sabah dinlenmiş vaziyette kahvaltısını nezih bir şekilde yapacak ve buradan öyle ayrılacak. Tarihi ve turistik seyahat edenlerimizi burada konaklatacağız. Samsun’ da ki birçok programımıza da burası ev sahipliği yapacak. Kanyonla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Vezirköprü bir cazibe merkezi olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

Açılışa ayrıca, Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Seyfi Küçükgöncü, daire başkanları, Anakent Turizm Ltd.Şti. Genel Müdürü Fatih Karaçor,  Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vakıflar Bölge Müdürü Ali Erkan Öztürk, Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan İpekdal, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ile vatandaşlar da katıldı.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Vezirköprü, Taşhan, Otel, ve, Restoran, Açıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı