Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:06 Bu haber 1636 kez okundu
 
Yakakent’in Turizmini geliştirmek için toplandılar
Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma; Yakakent’te sahilde faaliyet gösteren esnaflarla bir araya gelerek turizm sezonu öncesi görüş alışverişinde bulundu.
TURİZM Haberi
Yakakent’in Turizmini geliştirmek için toplandılar

Hüseyin Kıyma, Yakakent Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Çözüm Merkezi Salonu’nda Belediyenin  devam eden projeleri, ilçenin  sorunları, önümüzdeki aylar için planlanan çalışmalar ile ilgili istişarelerde ve değerlendirmelerde bulundu.

Belediye Başkanın Hüseyin Kıyma, İlçede yapımı devam etmekte olan gözleme satış alanları, sahil çevre düzenleme ve peyzaj, yeni sistem duş kabinleri ve tuvalet, 7 adet T projeleri ile, özellikle yaz aylarında sahil bölgesinde artan yoğunlukla ilgili olarak yapılmasını planladıkları çalışmaları anlattı.

Başkan Kıyma, “ İlçemizin konumunu ilçemiz için avantaja çevirmeliyiz.  Burada toplanmamızın asıl sebebi yaz ayları ile birlikte turizm sezonumuzun açılmasıdır. Sizlerle birlikte sahil yürüyüş yolumuzda yapacağımız gerek turizme, gerek ilçe gelişimine faydalı şeyleri birlikte tartışalım, Yakakent için en güzelini yapalım.

Böylesine güzel bir ilçenin tanıtımının yetersizliği Başkanlığımın ilk günlerinden beri dikkatimi çeken konuların başında geliyor. Bu ilçeyi tanıtacak, bize özgü, bu ilçenin güzelliğini, insanlarının güzelliğini hatırlatacak bir hediyelik eşya,  magnet, anahtarlık, kupa, küçük bir tablo, deniz kabuklarıyla yapılmış el emeği bir süs eşyası, vs. tasarlayabiliriz. “ dedi.

 

Turizmin ve Yakakent ekonomisinin gelişmesi için kendilerinin ve vatandaşların üzerine düşen görevler olduğunu belirten Kıyma, “Öncelikle konulan kurallara uyulmalı, uymayanları uyarmalıyız. Sahilimizi sil baştan, tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde çevre ve şehir estetiğine uygun şekilde yeniden inşa edeceğiz.

Bu ilçeyi, sahilimizi sizlerle birlikte, bilinirliğiyle geliştireceğiz hak ettiği yere getireceğiz. Yakakent için el birliği yapalım en güzelini yapalım diye beraberiz. Bugün burada aynı duygularla bir araya gelen bu değerli topluluğa toplantımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.’’ Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Yakakent’in, Turizmini, geliştirmek, için, toplandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı