Haber Detayı
20 Haziran 2016 - Pazartesi 14:42 Bu haber 6073 kez okundu
 
Yakakent'te Utandıran İddia !
Samsun'un Yakakent İlçesi'nde 100. Yıl İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni M.Ö. Derse girdiği bir İlköğretim okulu 5. Sınıf öğrencisi kız çocuğuna taciz iddiası ile açığa alındı.
ASAYİŞ Haberi
Yakakent'te Utandıran İddia !


İddialara göre Yakakent'te 2 hafta önce meydana gelen olayda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine giren M.Ö. isimli öğretmen , ilkokul 5. sınıf öğrencisi bir kız çocuğuna tacizde bulundu. Öğrencinin durumu ailesine anlatması ile birlikte polise müracaat eden babanın müracaatının ardından emniyet yetkilileri öğretmenin evinde baskın düzenleyerek gözaltına aldılar.

Olayın savcılığa yansıması sonucunda idari soruşturma başlatan Yakakent Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen M.Ö.' yü açığa aldı. Olayla ilgili soruştrmanın sürdüğü bildirilirken, adı geçen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni'nin daha önce başka bir ilde görev yaptığı, burada da taciz iddiaları üzerine Yakakent Anadolu Lisesi'ne atandığı bildirildi.

Yine iddialara göre bundan bir yıl önce burada da bir kaç öğrencinin taciz iddiaları üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri öğretmenin atamasını 100. Yıl Ortaokuluna yaptı. 100. Yıl Ortaokulu'nun yanısıra  Kosköy Ortaokulu'na sa derse giren öğretmen M.Ö.'ün adı burada da ilkokul 5. sınıfa giden kız öğrenciye taciz olayına karıştı ve taciz iddiası ile hakkında soruşturma başlatılarak açığa alındı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Yakakent'te, Utandıran, İddia, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı