Haber Detayı
09 Haziran 2016 - Perşembe 18:11 Bu haber 3717 kez okundu
 
YEDAŞ 150 KİŞİYİ İŞTEN Mİ ÇIKARDI ?
5 Yıl üst üste vergi rekortmeni olduğu halde kazanamayan YEDAŞ'ın 150 Kişiyi işten çıkardığı öne sürüldü
- Haberi
YEDAŞ 150 KİŞİYİ İŞTEN Mİ ÇIKARDI ?


YEDAŞ 5 yıldır vergi rekortmeni olan, ancak Yeni Genel Müdür Rıdvan Aktürk'ün "YEDAŞ Para Kazanamıyor!" açıklamaları ile gündeme gelen YEDAŞ şimdi de işten çıkartmalarla gündeme geldi.

Bir önceki Genel Müdür Nurettin TÜRKOĞLU zamanın da 5 kez ardarda vergi rekortmeni olan ve kurumlar vergisinde ilk sırayı kimseye kaptırmayan YEDAŞ'ın  Mart 2016 'da Vergi Rekortmeni ödülü almasının ardından göreve yeni gelen Genel Müdürü Aktürk kazanamadıklarını ve çalışan sayısının çok fazla oduğunu açıklamıştı.
Bu açıklamanın ardından YEDAŞ'ta işten çıkarmalar başladı. Genel Müdürün ifadesine göre 1000 olan çalışan sayısının düşürüleceği söylentilerinin gerçek olduğu ortaya çıktı.

YEDAŞ'ta Yeni genel Müdür Rıdvan Aktürk'ün  kazanamama gerekçelerinden biri olarak da çalışan sayısının fazlalığından söz ettiği basın toplantısının ardından yaklaşık 150 çalışanı işten çıkarttığı iddia edildi. YEDAŞ çalışanları işten çıkarılma korkusu ile sessizliğini korurken  işten çıkartmaların devam edeceği ve bu sayının 250'ye ulaşacağı ileri sürüldü.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: YEDAŞ, 150, KİŞİYİ, İŞTEN, Mİ, ÇIKARDI, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı