Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 13:11 Bu haber 1465 kez okundu
 
YEDAŞ Samsun’da Köy Okulu Kütüphanesini Yeniledi
YEDAŞ Çalışanları ve Çözüm Ortakları Samsun’un Salıpazarı ilçesi Kırgıl Mahallesi İlköğretim Okulu’nun Kütüphanesini düzenledi.
YAŞAM Haberi
YEDAŞ Samsun’da Köy Okulu Kütüphanesini Yeniledi

YEDAŞ çalışanları, Salıpazarı Kaymakamlığı’ndan izin alarak Kırgıl Mahallesi İlköğretim Okulu’nun kütüphanesini yeniledi ve kitap hediye etti.

 Okul binasından bağımsız ve odunluk olarak kullanılan bölüm, YEDAŞ çalışanları ve çözüm ortakları tarafından bakım yapılarak yenilendi. Çalışanlar tarafından okulda eğitim gören çocukların yaşına uygun eğitici ve öğretici nitelikteki kitaplar okul kütüphanesine hediye edildi.

 

 

Faaliyet gösterdikleri bölgede toplumun gelişimine ve eğitime yönelik projeler hayata geçirmeye önem verdiklerini ifade eden YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, “Şebeke yapımızda ve teknolojik altyapımızda elektrik dağıtım kalitesini artıracak geliştirmelerin yanı sıra hizmet verdiğimiz insanların hayatına dokunan projeler hayata geçirmeye de özen gösteriyoruz. Geleceğe değer katmak her açıdan önemli. Eğitim de bunlardan biri. Bugün emek verdiğimiz her çocuk, gelecek için bir umut ışığı, toplumun gelişmesi için atılmış bir adım.

 

Çalışanlarımızla ve çözüm ortaklarımızla bu fikirden yola çıkarak ihtiyaç sahibi bir okulun kütüphanesini yenilemeye karar verdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Salıpazarı Kırgıl Mahallesi İlköğretim Okulu’nu belirledik. 4+4+4 eğitim sisteminin ilk 4 yılını kapsayan okulun kütüphanesini hem fiziki açıdan iyileştirdik hem de yeni kitaplar temin ettik. Umuyoruz ki çocuklarımıza ve geleceğe faydalı bir çalışma olur.” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: YEDAŞ, Samsun’da, Köy, Okulu, Kütüphanesini, Yeniledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı