Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 15:56 Bu haber 1250 kez okundu
 
YEPAŞ'tan Faturalandırma Açıklaması
YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, Karantina bölgeleri dışında sayaç okuma ve faturalandırma faaliyetlerinde standart sürecin devam edeceğini belirtti.
EKONOMİ Haberi
YEPAŞ'tan Faturalandırma Açıklaması

YEPAŞ, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop il ve ilçelerinde bulunan ticarethane müşterileri için Koronavirüs salgınına karşı sayaç okuma süreçlerinde EPDK tarafından yapılan düzenlemeler  hakkında aboneleri  bilgilendirdi.

 

 

EPDK tarafından yapılan bu düzenleme hakkında müşterilerine bilgilendirmede bulunan YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM,   “ Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop il ve ilçelerinde, karantina bölgeleri dışında sayaç okuma ve faturalandırma faaliyetlerinde standart süreç  sorunsuz olarak devam edecek.  YEPAŞ olarak müşterilerimizin standart uygulamalarında hizmet kalitesinden ödün vermeden gereken tedbirler doğrultusunda çalışmalara devam edeceğiz.

 

KARANTİNA BÖLGELERİNDE 3 AY SAYAÇ OKUMA YOK!

 

 EPDK tarafından alınan kararlar, karantina bölgeleri için geçerli.  Rutin işleyişin devam ettiği bölgeler için bu çalışma uygulaması kapsama giremiyor. Bu kapsamın dışındaki yani karantina da olmayan yerleşim bölgelerinde sayaç okuma işlemlerimiz devam edecek ve müşterilerimizin faturaları tüketimlerine uygun olarak oluşturulacak. EPDK’nın almış olduğu karara istinaden sadece sayaç okuma imkânının olmadığı karantina bölgelerinde hem sayaç okuma personellerinin hem de o bölgede yaşayan insanların sağlıklarında tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle 3 ay süresince sayaç okuma işlemi gerçekleştirilmeyecek.

 

FATURA OKUNURKEN ÖNCEKİ 2 YILIN YAZ AYLARI DÖNEMİ ORTALAMASI ALINACAK!

 

Bu dönemdeki faturalar “Kıyasen Fatura Düzenlemesi” kapsamında müşterilerimizin geçmiş tüketim alışkanlıklarına göre oluşturulacak. Burada müşteriler açısından mağduriyet oluşturacak hiçbir uygulamanın yapılmayacağını belirtmek isteriz. Malum kış döneminden çıktık, sayaçları okunamayan müşterilerimizin fatura tutarı oluşturulurken geçtiğimiz 3 aydaki kış dönemi değil, önceki 2 yılın aynı ayına yönelik tüketimlerin ortalaması dikkate alınacak.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: YEPAŞ'tan, Faturalandırma, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı