Haber Detayı
30 Haziran 2016 - Perşembe 15:26 Bu haber 3454 kez okundu
 
Yetiştirme Yurdunda abi kardeş buluşması
KÜLTÜR Haberi
Yetiştirme Yurdunda abi kardeş buluşması

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Yaşar Doğu Yetiştirme Yurdu’nda iftar yemeği düzenlendi. Yaşar Doğu Yetiştirme Yurdu'nda koruma altında bulunmuş ve bulunan gençlerin katıldığı, geçmişten bugüne kardeşlik köprüsünün kurulduğu iftar yemeğine Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı da katıldı.

Yaşları 13 ile 30 arasında değişen 30'dan fazla gencin bir araya geldiği iftar yemeğinde konuşan Balcı, "Bu buluşmalarımızın amacı kurumdan ayrılmış çocuklarımız ile kurumda bakım altında bulunan çocuklarımızı bir araya getirerek onlar arasında bir köprü vazifesi görmek, sizlerle olan bağlarımızı güçlendirmek, varsa sizlerin problemlerini dinlemek ve bunlara çözümler üretmektir. Bizleri kırmayıp iftar soframızda yer aldığınız ve eski günleri bize yad etme fırsatı verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim" dedi.

İftardan sonra gençlerle bir süre sohbet eden İl Müdürü Tekin Balcı, daha sonra gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

İftar programına ayrıca; İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün, Yüksel Kıyak, Hamit Gümüş, Mustafa Sabri Karaman, Yaşar Doğu Yetiştirme Yurdu Müdürü Mehmet Kozal ve Müdür Yardımcısı Ahmet Katı ile yurt personeli katıldı.

 

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Yetiştirme, Yurdunda, abi, kardeş, buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı