Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 11:42 Bu haber 2633 kez okundu
 
Yusuf Ziya Yılmaz’dan Veda mesajı gibi açıklama
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nde yeni kullanılacak otobüslerin hizmete alınma töreninde veda mesajı verir gibi bir konuşma yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Yusuf Ziya Yılmaz’dan Veda mesajı gibi açıklama

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Bizler gelip gidiciyiz. Ama yaptığımız hizmetler baki kalacaktır.” Dedi.

 

Türkiye genelinde İstanbul , Ankara, Bursa, Balıkesir, Niğde gibi illerin belediye başkanlarının istifa ettirilmelerinin ardından Samsun’da da bazı belediye başkanlarının istifa ettirileceği söytlentileri gündem oluşturmaya devam ederken hedefteki başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan belediyeye alınan otobüslerin hizmzete alınması töreninde veda gibi açıklama geldi.

 

 

    Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından yeni ring ve Expres hatlarda kullanılmak üzere satın alınan 70 adet yeni otobüs düzenlenen törenle teslim alındı.

   Tekkeköy’deki otobüs toplanma alanında gerçekleştirilen törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  idareciler olarak Samsun halkının hizmetkârı olduklarını ifade ederek; “Bu araçlarımızı halkın hizmetine sunuyoruz. Biz halkımız için çalışıyoruz. Bu yeni araçlar babamızın malı değil, benim malım değil. Bu otobüsler Tekkeköy de oturan yaşlı teyzemin, gariban köylümüzün hizmetinde. Bizler gelip gidiciyiz. Ama yaptığımız hizmetler baki kalacaktır.” Diye konuştu.

                                                       ŞÖFÖRLERE UYARI

         Araçları kullanacak olan sürücülere de seslenen Başkan Yılmaz; “Vatandaşımızın hizmetinde olduğunuzu asla unutmayın. Sakın ola vatandaşımızı üzmeyin. Görevinizi layığıyla yerine getirin. Ben belediyenin şoförüyüm demeyeceksin. Asarcık ya yaşayan teyzenin şoförüyüm düşüncesiyle bakacaksın. Ben asla ve asla Samsun halkına ben şuyum ben buyum diye tavır sergilememişimdir. Sizde sakın ola yapmayın. Siz sadece işinizi layıkıyla yapın, akşam olunca eve huzurlu bir şekilde gidin.” Şeklinde konuştu.

   Konuşmaların ardından tedarikçi firma tarafından Başkan Yılmaz’a sembolik otobüs anahtarı verildi. Başkan Yılmaz daha sonra yeni otobüslerden birisinin direksiyonuna geçerek bir süre kullandı.

    Yapılan törene Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK BartiMeclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Coşkun Öncel, Gwnel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, SASKİ Genel Müdürü Kamil Özdemir, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, şirket müdürleri, daire başkanları tedarikçi firmanın yetkilileri ve çalışanlar katıldılar.

                           YENİ SEFERLER 13 KASIM’DA BAŞLIYOR

   Bu arada SAMULAŞ A.Ş. tarafından 13 Kasım tarihi itibariyle başlatılacak olan 4 yeni Expres ve ring seferlerinin güzergâhları ise şöyle;

  1. R28 - Gar Tramvay İstasyonu - Hastaneler - Duruşehir Ring Hattı
  2. R22 - 19 Mayıs Tramvay İstasyonu - Organize Sanayi Bölgesi Ring Hattı

3) E4 Ekspres Büyük Cami - Cumhuriyet Meydanı - Kılıçdede - Duruşehir - Araştırma Hastanesi Hattı

4) E5 Ekspres OMÜ - Cumhuriyet Meydanı - Araştırma Hastanesi -Otogar Hattı


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Yusuf, Ziya, Yılmaz’dan, Veda, mesajı, gibi, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı