Haber Detayı
30 Haziran 2016 - Perşembe 15:33 Bu haber 3047 kez okundu
 
ZEYBEK; Kandan beslenenleri lanetliyorum
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısını kınadı. Zeybek, "Kandan beslenenleri lanetliyorum. " dedi.
SİYASET Haberi
ZEYBEK; Kandan beslenenleri lanetliyorum

Saldırı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Zeybek şunları söyledi: "Hükümetin iç ve dış politikaları Türkiye’ye ağır faturalar çıkararak, yüzlerce korumalarla gezenler, Teröristlere ‘’onurlu, gururlu’’payesi verenler yönetenler can kayıplarında sorumluluklarını bilmelidirler. 1 Kasım seçimlerinde biz olmazsak istikrar olmaz korkusu oluşturmaya çalışanları ve kandan beslenenleri kan akıtanları lanetliyorum. Ülkemiz teröre asla teslim olmayacaktır. Terör saldırıları ile ağır kayıplarda AKP Hükümetinin büyük sorumluluğu vardır.

Türkiye’nin terör saldırıları karşısında birlik beraberlik bütünlüğünü koruyarak insanlık dışı terör olayları karşısında Ülkemizin tek vücut olması gerekir . Kandan beslenerek hedeflerine ulaşmak isteyenlere Milletimiz izin vermeyecektir.
Hain terör örgütlerini, teröre alet olan canileri nefretle lanetliyor, kınıyorum. Atatürk Hava Limanı’nda yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet,  yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin Başı sağ olsun "

SORUMLULUĞU OLANLAR İSTİFA ETMELİ

AKP Hükümetinin sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini ifade eden Zeybek, " İç ve dış politikadaki izledikleri yanlışlıklarla Türkiye’yi Ortadoğu Ülkesi haline getirdiler. Barış süreci adı altında Irak’ta, Suriye’de terör örgütlerine verilen tavizler ve desteklerde Ülkeyi yönetenlerin hiç mi Sorumluluğu yok?
İstihbarat zafiyeti güvenlik önlemlerinin yeterli olmamasının sorumlulukları hükümete aittir. Irk, mezhep ekseninde içte ve dışta AKP yanlış politika izleyerek, terör olaylarının bu hale gelmesinde sorumluluğu vardır. Güzel Ülkemizi yönetirken yurttaşlarımız, bölgelerimiz ve 78 milyonu ayrıştırmaya kimsenin hakkı yoktur .
Sorumluluk alanlar görevlerini gerekli şekilde yerine getiremeyenler istifa etmelidir."dedi.

 

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ZEYBEK;, Kandan, beslenenleri, lanetliyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı