Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 11:12 Bu haber 3221 kez okundu
 
Zeybek Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrencilere Sahip Çıktı
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 15-16 Temmuz Darbe girişimi sonrasında kapatılan 15 üniversitedeki 65 bin öğrenciye sahip çıktı.
EĞİTİM Haberi
Zeybek Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrencilere Sahip Çıktı

Zeybek,  23-Temmuz’da Resmi  Gazete’de yayınlanan KHK  ile kapatılan 15 Üniversitede yaklaşık 65 bin öğrencinin  eğitim gördüğünü belirterek, “ YÖK’ün kapatılan Üniversitelerin öğrencilerine  ilişkin yaptığı açıklamada , ”Kapatılan Vakıf Yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilerin Üniversiteye girmiş oldukları  yıl aldıkları puanlar esas alınarak yeniden yerleştirmelerine  karar verilmiştir”denildi. 

               Bu açıklamadan sonra kapatılan Üniversitelerde okuyan öğrenci   ve velilerinden gelen tepkilerden  büyük tedirginlik yaşadıkları anlaşılmaktadır. Devletin  denetim, gözetiminde açılan Vakıf Üniversitelerine  öğrencilerin kayıt olmasını teşvik edenler, öğrencilerin mağduriyetlerine seyirci kalmamalıdır.Öğrenci  velileri  zor şartlarda okuttukları çocuklarının bulundukları  kentlerde okutmak istemektedirler.” Dedi.
           Kapatılan Vakıf Üniversitelerindeki öğrencilerin  bu kurumlara kayıt yaptırdıkları dönemde”  FETÖ “ bağlantılarının bilinmediğini  belirten Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “ Kapatılan Vakıf Üniversitelerinde okuyan öğrencileri  cezalandırmak yerine ,bu yapının içinden almak daha doğru olacaktır.  Öğrencilerin farklı kentlere  dağıtılması da doğru değildir. Bu  öğrenci ve velilere yeni yükler getirir.   Kapatılan Vakıf Üniversitelerinde okuyan öğrencilerimizin mağdur edilmemeleri için gerekli  önlemlerin bir an önce alınmasını bekliyorum. “ diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Zeybek, Kapatılan, Üniversitelerdeki, Öğrencilere, Sahip, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı