Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 16:47 Bu haber 4152 kez okundu
 
Ziraat Odaları Fuat Köktaş'ın Ziraat Odaları ile ilgili açıklamasını yalanladı!...
Fındık üreten illerin Ziraat Odaları Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, üreticiler ve muhtarların katılımıyla Ordu Altınordu Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş'ın açıklamaları yalanlandı.
EKONOMİ Haberi
 Ziraat Odaları Fuat  Köktaş'ın Ziraat Odaları ile ilgili açıklamasını yalanladı!...


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş,  Fındık Bölgesi Milletvekilleri olarak yaptıkları toplantı sonrasında bir basın açıklaması yapmış ve açıklamada, "Geçen yıl Ziraat Odaları ve taraflar, rekoltenin düşük olduğunu, hükümetin fiyat açıklamaması gerektiğini, fındık fiyatlarının tırmanışta olduğunu, bizlere bildirmeleri üzerine, hükümet olarak sessiz kaldık.

Ancak daha sonra gelişen olaylar üzerine, fiyatların yukarı gitme yerine, aşağıya doğru düştüğünü gördük ve çalışmalar yaparak 14,00 TL ve 14,50 TL fiyat verilmesinin uygun olacağını ve bu fiyattan sonra da fındığın 18,00 TL’leri gördüğünü hep beraber müşahede ettik." demişti.


 

Fındık üreten illerin Ziraat Odaları Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, üreticiler ve muhtarların katılımıyla Ordu  Altınordu Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş'ın açıklamaları yalanlandı. 

 


Basın Toplantısında konuşan TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı'nın sorusu üzerine, bundan birkaç gün önce  "Geçen yıl Ziraat Odaları ve taraflar, rekoltenin düşük olduğunu, hükümetin fiyat açıklamaması gerektiğini, fındık fiyatlarının tırmanışta olduğunu, bizlere bildirmeleri üzerine, hükümet olarak sessiz kaldık!" açıklaması yapan Fuat Köktaş'ın iddiasını sordu.

 

Erdal Avcı, Ziraat Odalarının böyle bir talebi olup olmadığının açıklanmasını istedi. Soru üzerine konuşan TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, " Yapılan açıklamayı gazetelerde okuduk. Samsunlu milletvekili taraafından yapılan açıklama kesinlikle doğru değildir. Hiçbir Ziraat Odası fındık fiyatı açıklanmasın şeklinde bir talepte bulunmamıştır, kesinlikle reddediyoruz.

 Açıklama Samsun'dan gelmesine rağmen, Samsun Ziraat Odası da fiyatlar açıklanmasın gibi bir talepte bulunmamıştır. Bu açıklamayı talihsiz bir açıklama olarak görüyoruz. " dedi.

işte o video! https://www.facebook.com/hayati.tosun.35/videos/2549009258484000/?t=175

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Ziraat, Odaları, Fuat, , Köktaş'ın, Ziraat, Odaları, ile, ilgili, açıklamasını, yalanladı!..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı