Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 11:15 Bu haber 1501 kez okundu
 
Ziraat Odası Başkanlarından Santral Mesaisi
Terme ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, zehir santralinin durdurulması için yapılan basın açıklamasına çarşamba pazar yerindeki esnafları davet etti.
YAŞAM Haberi
Ziraat Odası Başkanlarından Santral Mesaisi

Terme ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı   22 Ocak Cuma günü saat  10:30 ‘da Samsun Sivil Toplum Konfederasyonu Başkanlığı’nın (SAMKON) öncülüğünde Çarsamba Egercili mahallesinde “Siz Samsunluları uysal  koyunmu zannettiniz “ temalı basın açıklaması icin Çarsamba pazar yerlerindeki esnaflara hem el broşürü dağıttıı.

Avcı ve Ergün, pazarcı esnafına zehir santralinin zararlarını anlatarak basın açıklamasına davet ettiler. Avcı ve Ergün; " Pazar esnafı, özellikle sebze ve meyveci esnaflar bu zehir santralini buraya kurdurmak için kim ön ayak olduysa beddua ediyor. Kendi ürününü ekip dikip yetiştirerek çocuk çoluğunun rızkını  bundan kazanan elleri öpülesi emektar çiftçi abla ve bacılarımız da çok büyük tepki gösteriyor. 

 Çarşamba halkı özellikle zehir santrali bölgesindeki halkın deneme çalışmasından sonra başlarına yağan külü ,sisi ,pis kokuyu ve zehir santralinin gürültüsünden sonra 300 metre 600 metre ve 1 km. Zehir santrali etrafında bulunan 5000 civarındaki süt ve besi hayvancılığı yapan çevre halkının hayvanlarının sütü yarı-yarıya düştü. Santralin gürültüsünden hayvanlarının strese girdiğini, yeme içmeden kesildiğini ifâde ettiler." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Ziraat, Odası, Başkanlarından, Santral, Mesaisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı