Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 11:38 Bu haber 545 kez okundu
 
Zülkif DAĞLI’nın ‘2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’ Mesajı
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI Yüz Yüze Başlayacak Olan Yeni Eğitim Öğretim yılı için mesaj yayınladı.
EĞİTİM Haberi
Zülkif DAĞLI’nın ‘2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’ Mesajı

"Sevgili öğrenciler, kıymetli öğretmenler, değerli veliler;

Salgının etkisinde geçen yaklaşık bir buçuk yılın ardından bugün, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın, tüm sınıf ve kademelerde yeniden yüz yüze eğitimle bir arada olmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde kamu kurumlarımız tarafından ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de yüz yüze eğitime bir daha ara verilmemesi için gerekli tedbirler elbette alındı. Ancak burada öğretmenlerimizden velilerimize, servis şoförlerimizden kantincilerimize kadar herkese önemli sorumluluklar düştüğünü unutmamak gerekiyor. Bu bağlamda, öncelikle koronavirüse karşı en büyük gücümüz olan aşıyı henüz yaptırmamış olan herkesten en kısa sürede aşılarını yaptırmalarını, ilk doz aşısını yaptıranlardan aşılarını tamamlamalarını ve maske, mesafe, temizlik tedbirlerine hassasiyetle uymaya devam etmelerini istirham ediyorum.

Koronavirüsün tüm alanlarda olduğu gibi eğitim-öğretim hayatımız üzerindeki etkisinin de son bulacağına olan ümitle, araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına yeni bir heyecanla değerlendirilmesi gereken bu yılın, çocuklarımızın hem pozitif bilimleri kavraması hem de milli ve manevi değerlerini öğrenmesi ve içselleştirmesi anlamında çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda en önemli basamağın nitelikli bir eğitim olduğundan hareketle, öğrenci, öğretmen ve velilerimiz arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim ve işbirliği ile 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın önceki yıllardan daha verimli ve başarılı geçirilmesi temenni ediyor, sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Zülkif, DAĞLI’nın, ‘2021-2022, Eğitim-Öğretim, Yılı’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı