Yazı Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 16:06 Bu yazı 746 kez okundu
 
İmamoğlu,bu kirli seçimi kaybedecek(!)-
Cemil Biçer
 
 

Seçim sürecinde toplumsal sinir uçlarımız fazlası ile ajite edildiğinden,sağduyu ikliminin hakim olmasını beklediğim için yazılarıma bir süre ara vermek gereğini düşündüm dostlarım.

 

Evrensel ölçülere göre kültür,eğitim ve algı eşiğimiz oldukça düşük olduğundan maalesef toplumsal nöronlarımız bu gibi durumlarda korunmasız kalıyor,bunun farkında olan emperyal oligarklar ve yerli işbirlikçi politika madrabazları siyasal söylemlerini bu alanda yoğunlaştırıyorlar.

 

Etnik kimlik,dinsel inanç,mezhep ve tarikat farklılıklarını,cinsiyet ve yaşam tercihlerini hedef tahtasına koyarak bunlar üzerinden politika yapıyorlar.

 

Eğitim ve kültür eşiği düşük toplumlarda insanların duygularını en kısa yoldan en uzun süre ajite etmenin tek yolu budur,ve bundandır ki politikacılar ülke ahalisinin evrensel ölçeklerde eğitilmesini istemezler."Cahil insanlar düşünmezler biat ederler"imam hatip öğrenci sayısının 60 binden bir milyona yükselmesiyle övünenler bu gerçeği çok iyi bilmekteler,düşünen, düşünce üreten,soran,sorgulayan,hak talep eden insanları yönetmek güçtür.

 

Seçim sürecindeki siyasal oligarkların söylem ve sloganlarına bakarsanız bu söylediklerimin yüz kızartan ,utanç verici durumunu görürsünüz.

 

İnsanın etnik kökeni ile övünç duyması anlaşılır ve kabul edilebilir bir olgudur, insanlığa,uygarlığa ve bilime bulunduğunuz katkı ile doğru orantılıdır bu övünç peynir ve ekşi yoğurttan başka insanlığa katkısı olmayan bir etnisitenin torunlarının etnik kökenleri ile övünmeleri anlaşılır bir ruh hali değildir..

 

Aynı durum din mezhep ve tarikatlar içinde geçerlidir,evrensel kabul edilebilir ahlaki değerleri kapsıyorsa dininiz, övünmeniz gayet normal karşılanır,bırakın başka dinleri kendi dininin farklı yorumları olan mezheplere bile düşman olan bir inanç sistematiği mensuplarının bu konuda "utançtan" başka bir duygu göstermemeleri gerekir.

 

Barış,kardeşlik,dostluk,özgürlük ve adalet içeren bir inanç sistemine dahilseniz,dininizle övünebilirsiniz.

 

Ama maalesef ülkem insanları öyle parçalara ayrılıyor ki Cumhuriyet rönesansımızın bin bir güçlükle oluşturmaya çalıştığı "ulus" devlet yapılanmamız bu son seçim sürecinde onarılmayacak bir şekilde parçalara ayrıldı ki bir ülkeye yapılacak en büyük ihanet işte budur.

 

Toplumu oluşturan unsurların her biri kendi etnisitesi,kendi inancı,kendi mezhebi etrafında kutsal duvarlar örüp kendi kabesini oluşturuyor, sadece bunu oluşturmakla kalmıyor bunu meşrulaştırıp kabul edilebilir hale getirmek için diğerlerini düşmanlaştırıyor.

 

Yurttaşlarımız bir kısmı seçim sonucunda "teröristler meclisimize girdi" paranoyası ile manipüle ediliyor.

 

Oysa herkesin şunu çok iyi bilmesi ve kabul etmesi gerekir ki:hiç bir etnik kimlik,hiçbir dinsel inanç,hiçbir siyasal düşünce diğerinden ne üstündür nede aşağıdır.birlikte yaşamanın olmazsa olmazı tüm farklılıkları zenginliğimiz olarak görmek ve bu farklılıkları ayrım yapmadan kabul etmekten geçiyor. bunu öğrenip içselleştirmeden bu topraklardaki küresel emperyal tezgahların piyonu olmaktan kurtulamayız.

 

Hiç kimse kendini vatansever,karşısındakini hain göremez.

 

"Yurdunu en çok seven işini en iyi yapandır." bilin ve emin olun ki birleri vatanseverlik ve din bezirganlığı ile mügalata yapıyorsa asıl hain odur.bu yargının doğruluğunun sağlamasını yapmak için böylesi tiplerin şimdiye kadar yaptıkları görevleri mercek altına alıp inceleyin her hücresinden irin ve enfekte olmuş cerahat akıyor olduğunu göreceksiniz.

 

 
Etiketler: İmamoğlu,bu, kirli, seçimi, kaybedecek(!)-,
Yorumlar
Haber Yazılımı