Yazı Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 19:07 Bu yazı 314 kez okundu
 
ne Şam'ın şekeri... ne Arabın yüzü
Cemil Biçer
 
 

Suriyeli mülteciler üzerinden yürütülmeye çalışılan politika iflas edince kifayetsiz muhterisler Türk şovenizmi üzerinden Faşizme davetiye çıkartıyorlar.

 

Faşizm yüksek dağlardan yuvarlanan kar topu gibidir her metrede geometrik olarak büyür ve öyle bir an gelir ki artık önüne ne gelirse siler süpürür kontrol edilemeyen bir çığ felaketine dönüşür.

 

Ülkem faşistlerinde beyin dumura uğradığından öngörü yapamıyorlar,şimdi Suriyeli mültecilere vatandaşlık hakkı verileceği ,devlet memuru olacakları, üniversitelere sınavsız yerleşecekleri,sokaklarda,plajlarda serseri mayın gibi dolaştıkları söylenerek hem gündem stabilleştiriliyor hem de Türk milliyetçiliğinin sinir uçları ajite ediliyor,

 

Eğer şu saatten sonra yoğunlaşan şöven-faşist tepkiler ve eylemler sonrasında bu girişimden geri adım atılırsa bu Türk faşistleri için kazanılmış ve hak edilmiş bir zafer olarak değerlendirilecektir,

 

Bunun bir adım sonrası yaygınlaşan Kürt ulusal hareketlerine tepki olarak metropollerde ve Kürt nüfusun yoğun olduğu batı kentlerindeki varoşlarda başlatılacak olan -cadı avı-Kürtlere yönelik saldırılar olacaktır.

 

Türk derin devletinin 12 eylül ihtilali öncesi pratiğinde alevilere yönelik Maraş,Sivas,Çorum katliamları gibi engin deneyimleri bulunmaktadır.

 

Faşizmi bir siyaset argümanı olarak kullanmaya başlamışsanız bunun sonu yoktur, Arap düşmanlığı bir müddet sonra Kürt düşmanlığına akabinde Çerkes düşmanlığına, Çingen düşmanlığına ...derken "Türkiye Türklerindir,Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur, Bir Türk Cihana bedeldir " naraları eşliğinde yeni bir NASYONAL fırtına yaratmış olursunuz ki bu fırtına bu enlemlerde Nazi Almanyasını mum ile aratır.

 

Gelin yol yakın iken "Yurta barış Dünyada barış" şiarı etrafında kucaklaşıp Anadolu coğrafyası altında kardeşçe,dostça yaşamayı öğrenelim.

 

Yakın geçmişte Anadolunun kadim halklarını bir şekilde "periktirdik"ne Ermeni kaldı ne Rum,ne Zerdüşt kaldı ne Süryani

 

Şimdi sıra Araplarda ardından Kürtler sonrasında Çerkesler .

 

...........

 

"Gam değil amma bu mülkün böyle elden gitmesi
Gitgide zulmetmeye elde ahâli kalmıyor."

Şairler uygarlık tarihinin müneccimleridir,bundandır her dönemde egemen sınıflar şairleri doğal düşman ilan etmeleri.

Nesimi kimdir?

Pir Sultan kim?

Nazım nerdedir?

Eşref nereli?

 

Ben bir coğrafya bilimcisiyim dostlarım Anadolu coğrafyası üzerinde akademik eğitim yaptım , Ön Asya coğrafyasını evim gibi bilirim,bu coğrafya Türklere de yeter, Kürtlere de, Araplara da,Çerkeslere de.

 

Yeter ki; birlikte yaşayabilme erdemini öğrenelim.

 

Bu yazdıklarımdan Evinden barkından göç ettirilmiş Suriyeli mültecilerin Türk yurttaşlığına alınmalarını onaylamadığım anlaşılmasın,buna en son karşı çıkacaklardan biriyim.

 

"Bülbülü altın kafese koymuşlar ahhhh vatanım demiş".

 

Bunu en iyi bilenlerdenim ata yurdumuzdan sürgün edileli 150 ancak oldu,değil 150 yıl bin yıl geçse de kapanmaz vatansız kalmanın yarası.

 

Suriyeli Araplara sorulmuş mudurTürk vatandaşlığı ?,şizofren narsistimiz, bir lutüf ihsan eder gibi hazine-i hassadan nüfus cüzdanı dağıtıyor Suriye de ve Irak ta barış tesis edildiği günün akşamında sokaklardan çöp toplar gibi toplarsınız Araplara ihsan edilmiş ay yıldızlı kimlikleri.


Kaldı ki ;Arap milleti Osmanlı gibi bir cihan imparatorluğu(!) tabiyyetini bile kaale almamıştır.

 
Etiketler: ne, Şam'ın, şekeri..., ne, Arabın, yüzü,
Yorumlar
Haber Yazılımı