Yazı Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 13:25 Bu yazı 250 kez okundu
 
Ülke gündemini kimler belirliyor..?
Cemil Biçer
coşkun
 
 


Toplum Mühendisliği, hükümetler veya özel gruplar tarafından toplumun geniş bir kesiminin tavır ve sosyal davranışları üzerinde etkide bulunan kitle yönlendirmesi olarak siyaset biliminde kullanılan bir kavramdır.


İnsanoğlunun toplu halde yaşamaya başladığı andan itibaren çeşitli şekillerde uygulanmış egemenlik tesisinde çok etkili bir yöntemdir.


Televizyon programları az gelişmiş ülkelerde kitleleri etkileyerek toplumun ahlaki yapısının şekillenmesinde çok etkilidir, "havuz medyası" yada "yandaş medya" olarak tanımlanan kurumlarda 24 saat aralıksız yayınlanan başta evlilik ve yeme-içme programları toplumumuz üzerinde uygulanan en tipik toplum mühendisliği örnekleridir.


İmamoğlu'nun mazbatasını aldığı gün,Ama muhalefet partisi genel başkanının devlet ricalinin gözü önünde "linç " edilmeye kalkılması,bu olay soğumadan 5 yaşındaki kız çocuğuna 4 sapığın tecavüzü gündemine oturdu.

toplumun düşünmesine olaylara müdahil olmasına fırsat vermeden şimşek hızı ile  değişiyor ülke gündemi  bence tüm bunları bir toplum mühendisliği projesi olarak algılamamız gerekir.

 


 haftaya toplum olarak neyi tartışıyor olacağımız ise yine toplum mühendislerinin ferasetinde saklı.


Son 17 yıllık ülke gündemini gözden geçirsek toplum mühendisliği adına yapılan tüm uygulamaların gönüllü sözcülüğünü (!) Cumhuriyetci KEMALİST toplum örgütlenmelerinin başkan ve yönetim kadrolarının yaptığını görmekteyiz.


Cumhuriyetimizin ve seküler devlet yapısının düşmanı olanlar gündemi oluşturacak malzemeyi atıp kıyıya çekiliyorlar binayı inşa etmek bizim -iyi niyetlerinden asla kuşku duymadığımız- Cumhuriyetçilere bırakılıyor..

 

öfke yüklü bir kaç televizyon açıklaması ,duyarlı bölgelerde yapılan üç beş kitlesel gösteri,toplumun duyarlı kesimini gazını atıp rahatlamasını sağlarken sadaka ekonomisine bağımlı hale getirilmiş 50,lik kesim ise yandaş medya üzerinden toplum mühendisleri tarafından kemikleştiriliyor.

 

Ülke gündemini belirleme işini cumhuriyetçi örgütlenmelerin yap(a)madığı sürece bu mütegallibe artığı yıkım ekibinden kurtulmak mümkün değildir.

 

Samsun özelinde demokrat yurtsever,KEMALİST sivil toplum örgütü yöneticisi dostlarımın kararlı,bilinçli,etkili enerjilerini ilimize ve ülke geneline ilişkin yapay gündemi eleştirmenin yanında ,temel sorunları belirlemek ve çözüm önerilerini ortaya koymaları gerektiğini düşünmekteyim.

 
Etiketler: Ülke, gündemini, kimler, belirliyor..?,
Yorumlar
Haber Yazılımı