Haber Detayı
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 18:20 Bu haber 653 kez okundu
 
7 İlçedeki Sokak Hayvanlarına Mama Desteği Verdiler
Canik Doğa Sporları Besleme Grubu Kavak, Ladik, Çarşamba, Atakum, Tekkeköy, Canik ve İlkadım ilçelerinde bulunan sokak hayvanlarına mama desteği verdi.
YAŞAM Haberi
 7 İlçedeki Sokak Hayvanlarına Mama Desteği Verdiler

 
Ramazan Bayramı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında "tam kapanma" uygulamasında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları da unutulmadı
 
 
Ülke genelinde olduğu gibi Samsun'da da Ramazan ayının ardından bayramda da tam kapanma süreci devam ediyor. Tam kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte sokak hayvanları için çalışma yapan Canik Doğa Sporları Besleme Grubu Kavak, Ladik, Çarşamba, Atakum, Tekkeköy, Canik ve İlkadım ilçelerinde bulunan ve sokak hayvanlarının yoğunlukta yaşadığı alanlara mama desteğinde bulundu.
 
YEDİ İLÇEDE ÇALIŞTILAR
Bayramın 3 gününde de ekipler halinde 7 ilçede çalışmalar yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Yasin Karaahmet, "Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle ülkemizde tam kapanma süreci yaşandı. Biz dernek olarak Ramazan ayında sokaktaki canlıların yoğun yaşadığı alanlara mama desteğinde bulunduk. Bayramda da bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Sokaktaki dilsiz dostlarımızın sıkıntı yaşamaması için tüm vatandaşlarımızdan ricamız dilsiz dostlarımıza karşı hassas ve duyarlı davranmalarıdır. Bulundukları bölgelerde mama desteğinde bulunmalarını istiyoruz" dedi.
Kaynak: Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , 7, İlçedeki, Sokak, Hayvanlarına, Mama, Desteği, Verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı