Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 14:12 Bu haber 1132 kez okundu
 
Add Başkanı Özkefeli’nin Deniz Gezmiş̧ Paylaşımı Davalık Oldu
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli ’ye, 6 Mayıs 2021'de sosyal medya hesabından Deniz Gezmiş’in ölüm yıldönümünde yaptığı paylaşımlar nedeniyle "Terör Örgütünün Propagandası Yapmak " suçundan dava açıldı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Add Başkanı Özkefeli’nin  Deniz Gezmiş̧ Paylaşımı Davalık Oldu

İkinci soruşturma kapsamında jet hızıyla hazırlanan iddianame ile Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ceza davası açıldı.

 

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, 6 Mayıs’ta idam edilerek öldürülen Deniz Gezmiş’in ölüm yıl döneminde sosyal medya hesabından, "Vatan sevdaları tam bağımsız Türkiye idealleri Antiemperyalist oluşları nedeni ile suçlu idiler! Yaşasın tam bağımsız Türkiye ve bu yolda mücadele edenler. Üç fidan. Üç cesur yürek. 6 Mayıs 1972'de katledişlerinin 49. yılında saygı ile anıyoruz. Deniz Gezmiş̧, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan" diye yazdı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Özkefeli hakkında, 24 Mayıs'ta soruşturma açtı.

 

 

SORUŞTURMA DEVAM EDERKEN YENİ SORUŞTURMA DAHA AÇILDI

Hakkında ‘’terör örgütü̈ propagandası yapmak’’ suçundan soruşturma açılan Özkefeli, ilgili Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubeye giderek ifade verdi.  Ancak, bu soruşturma devam ederken başka bir soruşturma açıldı, bir anlamda ilkinin önüne geçen bu soruşturma 12 Temmuz'da hazırlanan iddianame ile Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi de ceza davasına dönüştü.

 

 "DENİZ GEZMİŞ VATANSEVER BİR GENÇTİR!"

Yaptığı paylaşımların kendisine ait olduğunu ifade eden Işık Özkefeli; ‘’Atatürkçülüğün en temel ilkesi Tam bağımsızlık ve Milli egemenliktir. 12 Mart askeri darbesi döneminde,  askeri mahkeme kararı doğrultusunda, vesayet altındaki bir meclisin, üç sizden üç bizden hukuksuzluğu ile onayladığı Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının katledilmelerinin yıldönümü münasebetiyle, tamamı tam bağımsızlık ve emperyalizmle mücadele bağlamında olduğu incelenirse görülecektir. Bu paylaşımlarda suç oluşturan, utanmamı gerektiren, temsil ettiğim kitleyi zor duruma düşürecek her hangi bir unsur bulunmamaktadır ve bu nedenle de hala sosyal medya araçlarımda silinmemiş ve durmaktadır.’’ Dedi.

 

Özkefeli’nin davası 2 Aralık'ta görülecek.

 

         BİRSEN KALKAR

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Add, Başkanı, Özkefeli’nin, , Deniz, Gezmiş̧, Paylaşımı, Davalık, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı