Haber Detayı
28 Kasım 2021 - Pazar 20:51 Bu haber 539 kez okundu
 
ADD’li gençler Samsun’da kahvaltıda buluştu
ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Samsun Şubesi Gençlik Kolları Samsun’da kahvaltıda bir araya geldiler.
SİVİL TOPLUM Haberi
ADD’li gençler   Samsun’da   kahvaltıda buluştu

Çarşambalılar Derneği’nde gerçekleşen kahvaltıya, ADD’den burs alan 43 öğrenci ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.               

 

Kahvaltıda bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Derneğimize ve ADD Ailemize hepiniz hoş geldiniz. Vakit ayırıp bizlerle olduğunuz için sizlere şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkür ederim.  ADD, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve Devrimlerini; geleceğin teminatı olan siz gençlere anlatmak, yaymak, günümüz Türkiye’sine uyarlamak üzere kurulmuş bir dernektir. Bu amaç uğrunda hepimiz burada gönüllü olarak bulunan ve mücadele veren bireyleriz. Bizler sizlere eğitim ve öğretiminiz için maddi destek olurken sadece aracıyız. Maddi olarak desteklenen, soran ve sorgulayan bir gençliğin geleceğimiz olduğunun bilincinde olarak sizlerleyiz.

 

Atatürk İlke ve Devrimlerinin altının oyulduğu, Cumhuriyet kazanımlarının yok edildiği, hukukun üstünlüğünün tek adamın üstünlüğüne geçtiği, İleri demokrasi komedisinin trajedisi durumuna geçtiği bu karanlık günlerde, sizlerin aydınlık yüzleri bizlerin çağdaş ve aydınlık bir Türkiye umudumuzun ışığıdır. Sizlerin en büyük göreviniz eğitiminiz ve dersleriniz. Sizlerin başarısı bizlerin başarısıdır. Hepiniz İyi ki varsınız. Projelerimiz, sizlerin fikirleri, hep beraber çizeceğimiz yol haritamız çok önemlidir. Her zaman yanınızdayız. İlk Adım Şehri Samsun’da aydınlık ve çağdaş geleceğimizin teminatı siz gençlerimiz ile büyük projelere imza atacağız.

 

Tek manevi mirasım akıl ve bilimdir diyen, umutsuz durumlar değil umutsuz insanlar vardır. Ben umudumu asla yitirmedim diyen Ulu Önderimizin izinde sizler geçlerle ADD daha da büyüyecek ve Atatürk Cumhuriyetini tekrar sizlerle inşa edeceğiz. ‘’ dedi.

 

Dr. Işık Özkefeli'nin konuşmasının ardından ADD Yönetim Kurulu üyeleri tanıtıldı, konuşmalar ve toplu fotoğraf çekimi sonrası toplantıya son verildi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ADD’li, gençler, , , Samsun’da, , , kahvaltıda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı