Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 21:27 Bu haber 1748 kez okundu
 
AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek'ten Şok Açıklama
Atakum AK Parti İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek Atakum Belediye Başkanı Avukat Cemil Deveci ve hukuk bürosunda görev yapan 2 avukat ve belediyenin ihalesi ile ile ilgili olarak açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek'ten  Şok Açıklama

 Köstek, Atakum Belediyesi'nin Ağustos ayında 965 bin Liralık sarf malzemesi aldığını, alacağının 3'te birini tahsil etmesine rağmen ihaleyi alan şirketin  1 ay sonra belediyeyi icraya verdiğini, şirketin avukatının ve belediyenin avukatlarının her iksisinin de Cemil Deveci'nin Avukatlık Bürosunda çalıştıpğını söyledi.

 

Bugün yazılı bir basın açıklaması yapan AK Parti Atakumİlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

 

" CHP Belediyesinin Girift İlişkisi!. 

Sayın Deveci ?Siz Atakum’a hizmet etmek için mi, yoksa uğrattığınız kamu zararlarıyla, ofisiniz dahil birilerini zengin etmek için mi Başkan oldunuz?

 

Bir şirket düşünün, Atakum Belediyesi'ne AĞUSTOS ayında 965,125 TL’lik sarf malzeme satıyor. Alacağının üçte birini tahsil etmesine rağmen EYLÜL ayında(hemen bir ay sonra) kalan tutar için icra takibi başlatılıyor. Durun şaşırmayın…

 

İcra takip sürecine baktığınızda CHP’li Başkanın hukuk bürosunda çalışan iki avukattan birinin icra takibini başlattığı, diğerinin de belediyenin savunma avukatı olduğu anlaşılıyor.

 

Özetleyecek Olursak;


1-Doğrudan teminle iş bir şirkete veriliyor.


2-Şirket, alcağının üçte birini tahsil ediyor,


3-Kalan kısım için Başkan Devecinin Hukuk Bürosu devreye girip Atakum Belediyesine karşı icra takibi başlatıyor.

 

Plan belli; 


Belediye, borcu icra üzerinden ödeyecek, hukuk bürosu kazanacak, Başkan Deveci’nin yakınacağı bir icra dosyası daha oluşmuş olacak.

 

Peki kamunun uğradığı zararı kim koruyacak? Herkes müsterih olsun ki; AK Parti Atakum İlçe Teşkilatı, doğrunun yanında yanlışın ise daima karşısında durarak Atakum  halkının hakkını ve hukukunu korumaya devam edecektir."


 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, Parti, Atakum, İlçe, Başkanı, Abdulkadir, Köstek'ten, , Şok, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı