Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 17:15 Bu haber 265 kez okundu
 
AK Parti Samsun'dan Filistin'e Yardım
AK Parti Samsun Teşkilatları, belediye başkanları ve meclis üyeleri İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistin'e yardım eli uzatırken, yapılan bağışlarla 1 ambulans Kızılay aracılığı ile Filistin'e gönderiliyor.
SİYASET Haberi
AK Parti Samsun'dan Filistin'e Yardım

İsrail'in Filistin topraklarında yıllardır devam eden işgali ve saldırganlığına tepkiler çığ gibi büyürken, AK Parti Samsun İl Teşkilatı, belediye başkanları ve meclis üyeleri "Filistin yaralı, uzat elini" sloganıyla Kızılay tarafından başlatılan yardım kampanyası için harekete geçti.
 
 AK Parti Samsun Teşkilatının desteğinin yanı sıra belediye başkanları ve meclis üyeleri Mayıs ayı huzur haklarını bağışlayarak Filistin halkına destek oldu. Yapılan bağışlarla 1 ambulans Kızılay aracılığıyla Filistin'e gönderilecek. 
 
 
İsrail'in Filistin topraklarında özellikle de Mescid'i Aksa'nın bulunduğu Kudüs ve Gazze'de yıllardır saldırganlığının devam ettiğini vurgulayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "İsrail'in saldırganlığını telin ediyorum" dedi. 
 
 
Gözünü yeni açmış bebeklere, çocuklara, kadınlara, topraklarını ve evlerini korumaya çalışan insanlara ağır silahlarla saldıran İsrail'in bu zalimliği karşısında Filistin halkını yalnız bırakmayacaklarını belirten Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İsrail'în saldırıları sonucu Filistin'de yaşanan acil tıbbi destek ihtiyacı noktasında harekete geçtik. 
Filistinli kardeşlerimize destek için Kızılay tarafından "Filistin yaralı, uzat elini" adıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında AK Parti Samsun İl Teşkilatımızın desteğinin yanı sıra belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz, Mayıs ayı huzur haklarını bağışladı. Kızılay aracılığıyla Filistin'e bir ambulans gönderiyoruz. Vatandaşlarımız da, www.kizilay.org.tr web adresinden, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları ile internet bankacılığından ve SMS yöntemiyle 2868’e FİLİSTİN yazıp göndererek mesaj başına 10 TL ile Filistinli kardeşlerimize destek olabilir."
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: AK, Parti, Samsun'dan, Filistin'e, Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı