Haber Detayı
23 Nisan 2022 - Cumartesi 14:35 Bu haber 791 kez okundu
 
AK PARTİ Samsun İl Başkanı Aksu: Samsun'da Suriyelilere ev satılmadı
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'in açıklamalarını eksik bilgi ile yaptığını belirterek Samsun'da Suriye uyruklu gerçek kişilere gayrımenkul satışı yapılmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
AK PARTİ Samsun İl Başkanı Aksu: Samsun'da Suriyelilere ev satılmadı


Türkel'in 'Ne olur Suriyelilere evinizi satmayın' sözlerini değerlendiren AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Tamamen eksik ya da yanlış bilgilendirme ile yapılmış talihsiz bir açıklama olarak değerlendiriyorum. Hem bulunduğum siyasi konum hem de bir vatandaş olarak Fatih Türkel'e ve hemşehrilerimize gerçek ve doğru bilgileri aktarmak görevimiz.

 

Samsun'da, Suriye uyruklu gerçek kişilere gayrimenkul satışı yapılmamıştır.

 

Ayrıca mevzuata göre Suriye uyruklu kişilere gayrimenkul satışı yapılmamaktadır. Türkel'in Suriye uyruklu vatandaşlara yoğun bir gayrimenkul satışı yapılıyormuş gibi algı oluşturma çabası içerisinde olması şaşırtıcıdır. Türkiye, İslam coğrafyasının lideri konumunda, darda kalanların umudu olan bir ülke. Biz hoşgörünün, misafirperverliğin, yardımlaşmanın ve dayanışmanın olduğu bir medeniyetin mensuplarıyız.

 

 

Kapımıza geleni geri çevirmeyiz elbette. Ancak yalan yanlış bilgilerle vatandaşlarımızı yanıltmayı doğru bulmuyoruz. Suriyelilerin gönüllü ve onurlu geri dönüşü için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 500 bine yakın Suriyeli kendi ülkelerine geri döndü. Ayrıca İçişleri Bakanımız da açıkladı. 2,5 milyon kaçak göçmenin ülkeye girişi engellendi. 330 bin kaçak yollarla giriş yaptığı tespit edilen göçmen ise, sınır dışı edildi. Türk vatandaşlığına geçme şartları bellidir ve vatandaşlığa geçen bu kişiler yönünden mülkiyet durumu ise tabii ki daha farklı" dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AK, PARTİ, Samsun, İl, Başkanı, Aksu:, Samsun'da, Suriyelilere, ev, satılmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı