Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 10:33 Bu haber 379 kez okundu
 
AtaÇocuklu miniklerden yıl sonu gösterisi
AtaÇocuk Anaokulları öğrencileri yıl sonu gösterisi sahneledi.
EĞİTİM Haberi
AtaÇocuklu miniklerden yıl sonu gösterisi

Atakum Belediyesi AtaÇocuk Anaokulu öğretmen ve öğrencileri  2020-2021 eğitim öğretim dönemi yıl sonu gösterisi düzenledi.

 

Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gösteriye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

 

 AtaÇocuklu miniklerin bir yıl boyunca derslerde yaptığı eserlerin de sergilendiği etkinlikte, çocukların hazırladığı dans gösterileri ve rengarenk kostümleri seyircilerden büyük alkış aldı. Gösteri sonrasında AtaÇocuk’un ilk mezunlarının kep atma töreni de gerçekleşti. 

 

ÇITAYI YÜKSEK TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ

Etkinliğin açılışında konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bugün çocuklarımızın bir yıllık maharetlerini izleyeceğiz. Önceki gün de belediyemizde öykü, şiir, resim yarışmamızı kazanan ilkokul ve ortaokul öğrencisi çocuklarımızı ağırladık. Müthiş onurlu ve güzel bir gündü. Bugün de öyle. Biz anaokullarımızda eğitime önem veriyoruz, çocuklara dair farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Ailelerimizin varsa eksikliklerini gözlüyoruz, çocuk-aile ilişkisini kontrol etmeye çalışıyoruz.

 

Biz örnek olmaya ve çıtayı biraz yüksekte tutmaya çalışıyoruz ki o kurumlar da kendilerini ona göre düzenlesinler. Rekabet etmiyoruz, ticari amacımız yok. O kurumlarla yarışmıyoruz. Ama eğitimde, çocuğun kazanımlarında, maharetlerini ve becerilerini öne çıkarmada yarışıyoruz. Yapmamız gereken de bu diye düşünüyorum” dedi.

 

 

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ise “Tüm dünyada eğitim çok önemlidir. Bebeklikten başlar ve yaşadığımız sürece devam eder. Her anne baba için de çocuğu çok kıymetli ve özeldir. Bugün burada Atakum Belediyemizin yaptığı çalışmalarla ‘Bütün çocuklar özeldir’ dediğini yapılan sergiden de gördüm. Bütün çocuklar özeldir, emek veren öğretmenlerimize ve kıymetli anne babalara teşekkür ediyorum. Pırıl pırıl genç nesilleri kucaklıyorum, emeklerinize sağlık” diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: AtaÇocuklu, miniklerden, yıl, sonu, gösterisi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı