Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 15:54 Bu haber 741 kez okundu
 
Ataçocuklu Miniklere Mesleki Tanıtımı
AtaÇocukAnaokulu’nda minik öğrenciler meslekleri tanıma etkinliği kapsamında Avukatlar Günü’nde Av. Gülay Deveci ile bir araya geldi.
ÇOCUK Haberi
Ataçocuklu Miniklere  Mesleki Tanıtımı

AtaÇocuklu minikler, avukatlık mesleğini yakından tanımaları için avukat cübbesi ile mesleğini anlatan Av. Gülay Deveci’den öğrendiler.

 Av. Gülay Deveci meraklı miniklerin sorularını tek tek cevapladı. Etkinlik sonunda minikler, kendi elleriyle yaptıkları süs eşyasını Av. Deveci’ye hediye etti.

 

“AVUKAT, HAK ARAMADA YARDIM EDER”

Avukat olmak için alınan eğitimler hakkında detaylı bilgi veren Av. Gülay Deveci, “ Avukat insanlara hak ararken yardım eder. Yani bir hakkınız olduğunu düşünüyorsanız, diyelim ki büyüdünüz  size birisi bir haksızlık yaptı. O zaman hakkınızı aramanız gerekiyor. Ne yapacaksınız? O zaman dava açmanız gerekir. İşte orada avukata geleceksiniz, diyeceksiniz ki ‘Bana böyle bir haksızlık yapıldı ben bu haksızlığı nasıl savunabilirim?’ Ben de size diyeceğim ki ‘Evet ben senin avukatın olarak seni temsil edeceğim. Mahkemede davacı olacağız. Ve karşı taraftan senin zararını tanzim edeceğiz.’ Yani avukatlar hak aramada, hukukun işlemesinde insanlara yardımcı olan profesyonel kişilerdir. Tabii hukuk fakültesinden çıkınca sadece avukat olmak zorunda değilsiniz. Başka meslekler de yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Ataçocuklu, Miniklere, , Mesleki, Tanıtımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı